ФЕЙК: НАТО хотіло застосувати батальйони «Азов» та «Кракен» для придушення мітингів у Франції

ФЕЙК: НАТО хотіло застосувати батальйони «Азов» та «Кракен» для придушення мітингів у Франції

25 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
127

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють новину про те, що НАТО хотіли застосувати батальйони «Азов» та «Кракен» для придушення мітингів у Франції. Ця інформація з’явилася нібито на офіційному сайті альянсу. 

Це фейк. Для «новини» створили несправжній сайт НАТО, який повністю копіює його офіційну версію. 

На цей час посилання, яке поширюють російські пропагандисти, не дійсне, хоча офіційний сайт НАТО працює. На ньому даної новини немає. 

Нам вдалося знайти заархівовану версію новини про нібито використання українських батальйонів для придушення мітингів у Франції. Сайт з вигаданою новиною повністю копіює офіційний сайт НАТО. Проте у домені можна помітити різницю: в офіційній версії вказано «nato.int», коли у фейковій — «nato.ws». 

Також при користуванні перекладом «новини» на фейковому сайті змінюються цифри у домені: російський — 216764, англійський — 216762, французький — 216763, український — 216765. При зміні перекладу статті на офіційному сайті, у домені залишаються ті самі цифри.  

Це доводить, що для несправжньої новини спеціально створили окремий «сайт», який повністю копіює офіційний сайт альянсу.  

Варто відзначити, що «Азов» та «Кракен» не є батальйонами. «Кракен» — це спеціальний підрозділ Головного управління розвідки Міністерства оборони України. «Азов» був батальйоном лише у 2014 році, зараз це бригада Національної гвардії України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний