ФЕЙК: НАТО стягнула військову техніку в Польщу для її подальшої передачі Україні — відео

ФЕЙК: НАТО стягнула військову техніку в Польщу для її подальшої передачі Україні — відео

13 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
678

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео з нібито військовою технікою, яку НАТО стягнула у Польщу для передачі Україні. 

Насправді на відео зображено передислокацію військової техніки з польського порту міста Гдиня до США. Раніше цей фейк спростували незалежні фактчекери з Associated Press.

Скриншот допису

Ми вирішили знайти відео через зворотний пошук зображення у Google Images. Серед результатів пошуку є публікації, в яких стверджують, що на відео зображена військова техніка США в порту міста Гдиня в Польщі. 

Полковник армії Мартін О’Доннелл, представник сухопутних військ США в Європі та Африці, підтвердив Associated Press, що на відео — військова техніка, яка належить бойовій групі 3-ї бронетанкової бригади 1-ї кавалерійської дивізії. Техніка перебувала в Польщі для участі в операції «Атлантична рішучість» — військової місії США з підтримки Європи та союзників по НАТО. Про те, що цю техніку надішлють до України, не йдеться. 

Бойову групу бригади чисельністю близько 4200 солдатів перекинули до Європи на дев’ять місяців. Вони залишили США на початку літа 2022 року та розпочали розгортання на полігоні Дравсько-Поморську в Польщі. Бригада повернулася до Форт-Худ (штат Техас) у лютому 2023 року. 

Військова техніка прибула до Гдині 3 грудня 2022 року. Того ж дня солдати розвантажували техніку з військового корабля, аби її можна було доставити до бригади у Польщі. О’Доннелл додав, що станом на 7 березня 2023 року військова техніка все ще вантажилася на судно і незабаром мала вирушити до США.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний