ФЕЙК: Національна служба здоров’я Англії попереджає, що вакцини від COVID-19 спричиняють параліч Белла

ФЕЙК: Національна служба здоров’я Англії попереджає, що вакцини від COVID-19 спричиняють параліч Белла

30 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
365

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фото нібито постеру Національної служби здоров’я Англії з попередженням, що вакцинація від COVID-19 спричиняє параліч Белла.

Фото, яке поширюють у соцмережах

Утім, це — фейк. Національна служба здоров’я Англії не виготовляла такий постер, його створили та розмістили на вулицях шахраї.

Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з Associated Press, Reuters та Check Your Fact.

На офіційних сторінках Національної служби здоров’я Англії немає інформації про параліч Белла внаслідок вакцин від COVID-19, також немає такого постеру.

У коментарях фактчекерам з Associated Press, Reuters та Check Your Fact представники Департаменту охорони здоров’я та соціального захисту (Department of Health and Social Care), який контролює діяльність органів у сфері охорони здоров’я, повідомили, що Національна служба здоров’я Англії не виготовляла цей постер.

Наразі вчені не виявили зв’язку між вакцинами від COVID-19 та розвитком паралічу Белла. Більше про випадки паралічу Белла та вакцинацію ми писали у цьому матеріалі.

Раніше ми спростовували фейк із постером нібито Ірландського МОЗ про раптову смерть від вакцинації.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний