Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюється інформація, що національним статистикам не варто вірити і реальні показники летальності та смертності від Covid-19 можна побачити на прикладі круїзного лайнеру «Diamond Princess». Наприклад, у статті повідомляють, що летальність від нового коронавірусу (відношення числа померлих до заражених) становить 1%, а смертність (відсоток померлих на 1000 осіб) – 0,2%. І хоча це правильні цифри, їх не можна узагальнювати.
Летальність на круїзному лайнері Diamond Princess не можна вважати репрезентативною через раннє виявлення і контрольовані умови обсервації та лікування. Різниця в тестуванні і спроможності медичних систем створюють різні показники смертності по країнах.
Станом на 14 травня летальність від коронавірусу у світі становить 6,9%, а смертність – 0,004%. Станом на дату публікації статті (25 березня) показник летальності у світі становив 4,5%, а смертності – 0,0002%.
Ще на початку березня ВООЗ заявила, що 80% хворих на коронавірус перенесуть його у легкій формі або ж безсимптомно. Тому казати, що 80% взагалі не відчувають симптомів – маніпулятивно. За цими ж даними, ще 15% переносять COVID-19 у важкій формі, потребуючи додаткового кисню, а 5% – у критичній формі, потребуючи вентиляції легень.
Крім того, коронавірусом хворіють не лише старші люди, а й молодь та діти. Наприклад, в Україні серед усіх зареєстрованих випадків лише 14% становить населення віком 65+ років. У США люди віком 65+ років це 26,8% від усіх, хто хворіє коронавірусом.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний