ФЕЙК: Німеччина передасть Україні 14 танків Leopard 2A6 та 88 танків Leopard 1 — у цьому зашифровані символи нацистів

ФЕЙК: Німеччина передасть Україні 14 танків Leopard 2A6 та 88 танків Leopard 1 — у цьому зашифровані символи нацистів

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
1550

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Німеччина передасть Україні 14 танків Leopard 2A6 та 88 танків Leopard 1. Користувачі вказують, що числа 14 та 88 означають зашифровані нацистські символи: 88 — дві восьмі літери латини (HH — Heil Hitler), 14 — лозунг білих расистів з 14 слів. 

Пояснюємо, що не так.

Скриншот допису

3 лютого 2023 року німецькі ЗМІ повідомили про постачання Україні 88 танків Leopard 1 виробника зброї Rheinmetall. Танки планують продати після їх ремонту, їх загальна вартість сягає понад 100 млн євро. Пізніше, 7 лютого 2023 року, стало відомо про схвалення федеральним урядом Німеччини постачання Україні 178 танків Leopard 1. 

25 січня уряд Німеччини також повідомив про постачання Україні 14 бойових танків Leopard 2 A6 із запасів Бундесверу. Згідно зі стандартами НАТО, танкова рота складається з 14 одиниць. 

Автори дописів стверджують, що кількість танків Leopard 2 A6 означає лозунг білих расистів з 14 слів. 14 слів (чи «14») це відсилання до двох гасел, придуманих Девідом Іденом Лейном, одним із дев’яти членів-засновників терористичної групи прихильників переваги білої раси, відомої як Орден. Прихильники переваги білої раси вважають, що якщо не буде вжито негайних заходів, біла раса приречена на вимирання через передбачувану «зростаючу кольорову хвилю», нібито контрольовану і керовану євреями. Утім, безпідставно вважати, що кількість танків Leopard 2 A6 для передачі визначали, опираючись на лозунг 14 слів. 

88 це числовий код прихильників переваги білої раси, що означає «Heil Hitler». Н восьма літера алфавіту, тому 88 дорівнює двом літерам HН, що, своєю чергою, означає  «Heil Hitler». Символ 88 також використовують неонацисти. Безпідставно вважати те, що кількість танків Leopard 1 для передачі Україні визначали базуючись на такому числовому коді. Ба більше, як ми зазначили вище, остаточна кількість була вищою за 88.

Пошуком подібних нібито прихованих смислів займаються конспірологи. Вони зазвичай знаходять зв’язок там, де його немає. Звичайні збіги вони намагаються пояснити абсурдними теоріями змови.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний