ФЕЙК: Німецька благодійна організація прирівняла ціну танку Leopard до дитячого життя

ФЕЙК: Німецька благодійна організація прирівняла ціну танку Leopard до дитячого життя

19 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
284

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото та відео реклами, яку нібито розмістила благодійна організація Bunter Kreis Rheinland у Берліні. У рекламі німецька організація порівняла ціну на танк Leopard, який відправляють Україні, та операції для 10 хворих дітей. Користувачі посилаються на видання Reuters, у сюжеті якого начебто й показали згадану рекламу. Вони додають, що після опублікованої реклами «захисники українських біженців» «накинулися» на благодійників та назвали їх нацистами, адже не можна «ставити німецьких дітей вище за українців».

Насправді це відеофейк. Фото та відео, які поширюють у мережі, — відредаговані. Благодійна організація Bunter Kreis Rheinland спростувала інформацію про запуск реклами.

Скриншот допису

Ми не знайшли жодного подібного сюжету на офіційних сторінках видання Reuters. Зворотний пошук окремих кадрів із відео у Google Images показує, що фото поширюють російськомовні ресурси або окремі користувачі. Щобільше, субтитри на відео мають вигляд, ніби їх додали у відеоредакторі — є помилки в узгодженнях слів та на декількох кадрах зайві пробіли між словами. До того ж у коментарі фактчекерам німецького медіа Deutsche Welle видання Reuters зазначило, що не створювало подібних репортажів.

Deutsche Welle звернулись за коментарем і до благодійної організації Bunter Kreis Rheinland, яка нібито створила зазначену рекламу. Фінансовий директор організації Ральф Орт повідомив, що вони не причетні до цієї реклами. За його словами, організація працює за кошти пожертв та не має можливості фінансувати подібні заходи в Берліні.

На фейкових плакатах також можна побачити логотипи Paritätische Wohlfahrtsverband та Aktion Mensch. Обидві організації спростували свою причетність до реклами, логотипи використали без їхнього відома та дозволу.

Логотипи Paritätische Wohlfahrtsverband та Aktion Mensch на фото, яке поширюють користувачі

Синій надпис на білборді належить компанії Wall GmbH. На запит Deutsche Welle представники компанії повідомили, що білбордів у зображених місцях немає. В інших місцях на білбордах компанії таку рекламу не розміщували.

Синій надпис Wall компанії Wall GmbH на фото, яке поширюють користувачі

Також ми не знайшли повідомлень захисників українських біженців, які б називали вже згадану благодійну організацію «нацистами». Це чергова вигадка російської пропаганди. Такими заявами пропагандисти вкотре намагаються дискредитувати Україну.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний