ФЕЙК: Німецька митниця не пропустила танки Leopard для України

ФЕЙК: Німецька митниця не пропустила танки Leopard для України

31 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
308

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють новину про те, що німецька митниця не пропустила танки Leopard, бо вони начебто не відповідають «екологічному стандарту».
Це фейк. Це вигадана новина, її опублікували на сайті сатиричних новин. 

Дисклеймер. «Панорама» — це сатиричний сайт, і всі повідомлення на ньому вигадані. Утім, ці публікації часто сприймають всерйоз. Тож звертаємо увагу інших ЗМІ, які поширюють публікації з «Панорами», на необхідність вказувати, що новини з цього сайту — вигадані. 

Першоджерело «новини» — сатиричне видання «Панорама». На сайті «Панорами» чітко вказано, що усі новини не є реальними, це лише «сатира та вигадка». 

Центральне митне управління Німеччини (ZOLL) ні в коментарях для медіа, ні у своєму офіційному твіттер-акаунті не повідомляло, що танки Leopard не змогли вивезти з території Німеччини. Про це також не заявляв Олаф Шольц чи його апарат. Крім цього, митниця не могла вже пропустити чи не пропустити танки Leopard: їх ще не відправляли. Танки із запасів Бундесверу Німеччина планує передати Україні до кінця березня цього року. Танки ж від виробника, за словами генерального директора зброєбудівного концерну Rheinmetall Арміна Паппергера, у найкращому випадку зможуть поставити в Україну на початку 2024 року — вони потребують значного ремонту.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний