ФЕЙК: Німецькі медики назвали пандемію фейковою | VoxUkraine

ФЕЙК: Німецькі медики назвали пандемію фейковою

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
19 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
12240

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

У мережі поширюють неправдиву новину про доповідь німецьких медиків, яка розкриває «глобальні фальсифікації» та доводить, що пандемія коронавірусу — фейк. Мовляв, на замовлення Міністерства внутрішніх Справ Німеччини медики приготували доповідь, однак вона потрапила у публічну площину та призвела до скандалу. 

Насправді документ, про який йдеться, не «злили» із німецького міністерства, а також його не готував та не замовляв жоден із підрозділів МВС Німеччини. У документі було виражено особисту думку одного з працівників міністерства та кількох незалежних вчених, які поширили її на бланку відомства без дозволу. Про це одразу заявили у МВС Німеччини, а за кілька днів у парламенті канцлер Ангела Меркель додатково уточнила, що Уряд не погоджується із висновками, наведеними у документі. Працівника міністерства відсторонили від роботи. 

Автором документу був Стефан Кон. За його словами, він співпрацював із десятьма експертами. Проте серед них не було жодного вірусолога та епідеміолога

У звіті наводиться низка необгрунтованих тез, спростовуємо основні з них. 

«Люди, які вмирають від коронавірусу, по суті, є тими, хто статистично помре в цьому році, тому що вони досягли кінця свого життя, і їх ослаблені тіла більше не можуть впоратися з будь-яким випадковим повсякденним стресом, включаючи приблизно 150 вірусів, що знаходяться нині в обігу»

Точний показник смертності можна буде визначити лише після закінчення пандемії, проте станом на 18 червня у світі уже загинуло понад 440 тисяч осіб із підтвердженим діагнозом «COVID-19».

У людей похилого віку та людей будь-якого віку із хронічними захворюваннями (діабетом, серцевими захворюваннями, захворюваннями легенів, раком тощо) дійсно є більший ризик переносити COVID-19 у тяжкій формі. Проте, це не означає, що від нової коронавірусної інфекції не помирають молоді і здорові люди. 

«У всьому світі протягом 3 місяців було зареєстровано трохи понад 250 000 смертей від Covid-19, в порівнянні з 1,5 мільйонами смертей [25,100 в Німеччині] під час хвилі грипу 2017/18 за той же самий час»

Ми вже писали про те, чому коронавірус небезпечніший за звичайний грип. Щодо статистики, то згідно із даними ВООЗ, щорічно сезонний грип спричиняє 290-650 тисяч смертей у світі. Тобто, це не півтора мільйона за 3 місяці. 

«Небезпека Covid-19 була переоцінена: ні в який момент небезпека, створена новим вірусом, не виходила за межі нормального рівня» <…> «Небезпека, очевидно, не більша, ніж від багатьох інших вірусів»

Небезпечність нового коронавірусу полягає у тому, що наразі ще немає вакцини та дієвих ліків від COVID-19. А без вакцинації та ефективних засобів для лікування та профілактики вірус може поширюватися масово та неконтрольовано, спричиняючи велику кількість жертв. Детальніше про це ми писали тут і тут

Щодо переоціненої небезпеки, то складно визначити, що для автора є «нормальним рівнем». Однак 11 березня ВООЗ оголосила пандемію саме через те, що COVID-19 поширився у світовому масштабі, було вже понад 118 тисяч підтверджених випадків зараження та більше 4 тисяч смертей. 

«Більше людей помирає через введені державою карантинні заходи, ніж вони гинуть від вірусу»

Ми вже спростовували тези про те, що карантинні заходи були марними і спричинили більше смертей, аніж врятували. 

Попри можливі негативні ефекти – такі як зростання безробіття чи рівня домашнього насилля, дослідження, проведене за даними 129 країн світу, доводить: обмежувальні заходи показали високу ефективність у стримуванні поширення коронавірусу та зменшенні кількості смертей. Ефект від карантинних обмежень виявився більшим у країнах, де вони були введені швидше. 

Наприклад, ранні та жорсткі обмежувальні заходи у Новій Зеландії (обмеження на публічні заходи й масові зібрання, роботу шкіл і підприємств, вихід на вулицю без нагальної потреби), які були введені, коли в країні були лише одиничні випадки захворювання, дозволили знизити потенційний рівень летальності приблизно на 90%. Іншими словами, у Новій Зеландії, показники летальності від COVID-19 могли би бути у 10 разів вищими за відсутності жорстких обмежувальних заходів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний