ФЕЙК: Норвегія повністю заборонила вирубку лісів, а деревину закуповує в інших країн | VoxUkraine

ФЕЙК: Норвегія повністю заборонила вирубку лісів, а деревину закуповує в інших країн

31 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
947

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що Норвегія повністю заборонила вирубку лісів, а деревину закуповує в інших країн, які не турбуються про свою природу.

Зображення з допису на Facebook

 

Однак, це — неправда.

Норвегія – серед світових лідерів експорту лісу-кругляка, і обсяги обробки лісу-кругляку лише зростають. А от серед головних світових імпортерів деревини Норвегії немає.

Більш того, Норвегія відмовилась від імпорту і переробки тропічних порід деревини. Норвезький парламент пообіцяв забезпечити ланцюги постачання деревини для державних закупівель, які б уникали вирубки лісів. Фонд тропічних лісів Норвегії зазнає, що Норвегія є першою країною у світі, яка зобов’язується до виключення закупівель, які пов’язані з вирубкою лісів.

Згідно з даними Climate Action, виробництво яловичини, пальмової олії, сої та виробів з деревини 2000 – 2011 років у семи країнах з високим рівнем вирубки лісів спричинило 40% загальної вирубки тропічних лісів та 44% викидів вуглецю.

У 2014 році Норвегія підписала декларацію з Німеччиною та Великою Британією на кліматичному саміті ООН у Нью-Йорку, пообіцявши «просувати національні зобов’язання, що заохочують ланцюги постачання, які не потребують вирубки лісів, в тому числі через політику державних закупівель для постійного отримання пальмової олії, сої, яловичини та деревини».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний