ФЕЙК: Нова хвиля COVID-19 в Бразилії це – обман, ковідцентри пусті | VoxUkraine

ФЕЙК: Нова хвиля COVID-19 в Бразилії це – обман, ковідцентри пусті

24 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
918

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що лікарі з Бразилії нібито стверджують, що нова хвиля захворювань на COVID-19 – це обман, адже ковідні центри повністю пусті. На відео, оригінал якого з’явився у мережі 4 червня 2020 року, спікер також стверджує, що пандемії COVID-19 не існує.

Скриншот допису

 

Однак, це – неправда. Це раніше спростовували незалежні фактчекери з Facta

У польовому госпіталі, який показано на відео, станом на 4 червня 2020 року знаходилося 407 людей. Станом на 4 червня 2020 року від початку пандемії в Бразилії виявили 555 383 випадки COVID-19. 

Оригінальне відео опублікувала депутатка Адріана Борго 4 червня 2020 року на своїй сторінці у Facebook. Наразі це відео видалене, але користувачі Facebook з України продовжують поширювати його збережені відповідники. 

Адріана Борго – депутатка державної асамблеї Сан-Паулу, входить у партію «Парламентарії на захист бюджету». Адріана Борго заявляла про те, що пандемії COVID-19 не існує, а людей обманюють. 

Польовий госпіталь, який інспектувала Адріана Борго разом з іншими парламентаріями, не має спеціального обладнання та може вмістити 1800 пацієнтів. На момент зйомки відео 4 червня 2020 року в польовому госпіталі перебувало 407 осіб. Відео не охоплює зарезервованої зони госпіталю, де знаходяться пацієнти, яких не можна знімати з міркувань конфіденційності. 

Раніше ми неодноразово спростовували, що пандемія COVID-19 – вигадка чи афера, а бразильські депутати викрили лікарню, в якій нібито лікуються хворі на Covid-19.

Застереження

Авторы не работают, не консультируют, не владеют акциями и не получают финансирования от компании или организации, которая бы имела пользу от этой статьи, а также никоим образом с ними не связаны