ФЕЙК: Новий коронавірус уникає курців | VoxUkraine

ФЕЙК: Новий коронавірус уникає курців

27 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
4127

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що курці нібито менше ризикують захворіти на COVID-19, посилаючись на деякі дослідження. Утім, результати цих нерецензованих досліджень трактують некоректно.

До прикладу, в китайській статті про хворих на коронавірус в Ухані дійсно йдеться, що серед пацієнтів із COVID-19, курців – 1,4%. Утім, автори роботи не роблять жодних висновків щодо причинно-наслідкових зв’язків між курінням і захищеністю від нового коронавірусу.

Також посилаються на французьке дослідження та його оновлену версію, у якому йдеться, що нікотин можна використовувати, як превентивну терапію від COVID-19. Однак, це дослідження не пройшло процес наукового рецензування, тому його висновки не можуть вважатися підтвердженими. Також, дослідження отримало негативні оцінки від інших науковців. Крім того, навіть самі автори матеріалу застерігають, що куріння шкідливе для здоров’я, і лікування нікотином можливе тільки під медичним наглядом. Тож висновок, що курці менше хворіють на COVID-19 або, що його можна лікувати цигарками некоректний.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний