ФЕЙК: Обкладинка Courrier International із Зеленським, який краде крашанки

ФЕЙК: Обкладинка Courrier International із Зеленським, який краде крашанки

17 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
426

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито обкладинку французького тижневика Courrier International із підписом «Збережемо наші яйця». На ній президент України Володимир Зеленський забирає крашанки у дітей та великоднього зайця зі словами: «Україні це потрібно!». Також на обкладинці міститься такий текст: «Чи повинна Європа зберігати свою рішучість у боротьбі за свободу України? Яка роль Франції в цій боротьбі?».

Утім, це — фейк. Courrier International не публікували випуск з такою обкладинкою.

Скриншот обкладинки, яку поширили у мережі 

На обкладинці, яку поширили у мережі, зазначений номер випуску — 1692. Однак на сайті випуск під цим номером має іншу обкладинку.

Скриншот оригінальної обкладинки журналу Courrier International, 1692 випуск

Також на обкладинці, яку поширили в мережі, зверху вказана новина про перший візит президента французької компанії з виробництва побутової техніки SEB до Китаю, який відбувся 2 квітня. У той час, як у оригінальному випуску вгорі написано: «Франція — насильство під питанням, Нідерланди — селянський рух, повстання проти еліт».

Вгорі ліворуч на фейковій обкладинці вказано, що ОПЕК (організація країн-експортерів нафти) скорочує видобуток нафти. Повторно скоротити видобуток організація вирішила 3 квітня 2023 року. На оригінальній обкладинці автори пропонують познайомтесь із винахідником таблетки для переривання вагітності.

У розділі, де розміщені всі обкладинки, які були у Courrier International раніше, також немає обкладинки із Володимиром Зеленським, який краде крашанки. Випуск із таким зображенням не публікували у соцмережах журналу.

Усі обкладинки журналу Courrier International, опубліковані в березні

Раніше ми спростовували фейк, ніби французький журнал Сharlie Hebdo опублікував обкладинку з українцями, які домальовують нацистське привітання футбольному талісману в Катарі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний