ФЕЙК: Обкладинка турецького журналу LeMan з Джо Байденом та Сі Цзіньпіном

ФЕЙК: Обкладинка турецького журналу LeMan з Джо Байденом та Сі Цзіньпіном

5 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
453

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито обкладинку турецького сатиричного журналу LeMan, на якій зображені мертвий Байден та умиротворений Сі Цзіньпін. Ілюстрацію доповнює цитата турецькою мовою: «Якщо довго сидіти біля річки, можна побачити, як повз пропливає тіло вашого ворога». Ці дописи зʼявились після зустрічі Байдена з очільником Китаю Сі Цзіньпіном, що відбувалась з 15 по 17 листопада у Сан-Франциско. Тоді Джо Байден назвав його диктатором.

Однак це — фейк. LeMan не публікував випуск із такою обкладинкою.

Фейкова обкладинка, яку поширюють у мережі

Ми не знайшли такої обкладинки на офіційних сторінках журналу у фейсбуці, твіттері та інстаграмі. На обкладинці вказана дата публікації та номер випуску: 17 листопада 2023 року, 45 випуск від початку року. Ліворуч також є ще один номер випуску — 1652.

Фрагмент фейкової обкладинки

Ми перевірили на офіційній сторінці LeMan, чи публікували 17 листопада випуск із номером 45 або 1652. 17 листопада LeMan не публікували нових випусків журналу. А 45 (або ж 1652) випуск опублікували 22 листопада, у нього інша обкладинка. Вона присвячена умовам проживання у гуртожитках.

Оригінальна обкладинка номер 45 (1652)

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний