ФЕЙК: Обкладинка журналу Charlie Hebdo про українську зброю у руках бойовиків ХАМАСу

ФЕЙК: Обкладинка журналу Charlie Hebdo про українську зброю у руках бойовиків ХАМАСу

25 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
141

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито нову обкладинку французького сатиричного видання Charlie Hebdo. Карикатура супроводжується коментарем: «Ілюстрація відверто знущальна – купа відрізаних голів євреїв, одна з яких каже – “Чудово! Без тіла шабату дотримуватися простіше!”» Європейські вибачення в зображенні». Малюнок натякає на те, що бойовики ХАМАСу використовують українську зброю, і Європа у такий глумливий спосіб «вибачається» за її постачання.

Проте це фейк. Насправді такої обкладинки не мав жоден із випусків журналу Charlie Hebdo.

Обкладинка, яку поширюють у мережі

На сайті Charlie Hebdo є розділ Unes архів усіх обкладинок журналу. Обкладинки з карикатурою, яку поширюють у мережі, на цій сторінці немає. Про несправжність обкладинки свідчить й те, що її немає на сторінках у соціальних мережах видання. 

На фейковій обкладинці журналу вказано, що це спеціальний випуск від 12 жовтня 2023 року під номером 1630. 

Фрагмент фейкової обкладинки з датою та номером випуску

Журнал під номером 1630 вийшов 18 жовтня та не є спецвипуском. Його обкладинка присвячена терористичному вбивству вчителя літератури у Франції. 

Фото справжньої обкладинки випуску

Раніше ми вже спростували фейки про начебто малюнок Charlie Hebdo про Володимира Зеленського та Різдво, а також про обкладинку із Зеленським, Ісусом та путіним.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний