ФЕЙК: Обкладинка журналу Courrier international з Еммануелем Макроном та Володимиром Зеленським

ФЕЙК: Обкладинка журналу Courrier international з Еммануелем Макроном та Володимиром Зеленським

10 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
810

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Користувачі мережі активно публікують обкладинку нового випуску французького тижневика Courrier international. На обкладинці видання нібито зобразило Еммануеля Макрона, який відкачує жінку зі словами «Зупиніть заворушення! У моєї дружини проблеми із серцем». Поряд з Макроном журнал зобразив Президента України, який начебто каже: «Зупиніть заворушення! Усі гроші підуть на ремонт, а мають на допомогу Україні!».

Насправді це — фейк. Тижневик Courrier international не публікував такої обкладинки, а у своїх статтях підтримує Україну.

Скриншот публікації

Courrier international — французький тижневик, який перекладає та публікує вирізки зі статей іноземних видань, сайтів, блогів, газет. Однак на офіційних сторінках видання Courrier international у соціальних мережах та на сайті ми не знайшли жодної обкладинки зі схожим сюжетом, який поширюють у мережі.

Крім того, на журналі можна побачити номер випуску — 1705. Із таким номером тижневик опублікував обкладинку із заголовком «Франція: коріння гніву». Як пояснило видання, цей номер присвячений протестам у Франції.

Скриншот оригінальної обкладинки Courrier international, 1705 випуск

Також на сайті видання є розділ «війна в Україні». Зокрема Courrier international засуджує агресивну війну росії та публікує статті, де висміює російське керівництво. Раніше ми вже спростовували, нібито журнал The Nation виклав обкладинку з Володимиром Зеленським на тлі затонулого «Титану».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний