ФЕЙК: Обкладинка журналу «Der Spiegel» із зображенням наркомана Зеленського

ФЕЙК: Обкладинка журналу «Der Spiegel» із зображенням наркомана Зеленського

20 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
851

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють обкладинку німецького журналу «Der Spiegel» із підписом: «Якийсь наркоман стверджує, що путін — це голодний дракон». На фото зображений президент України Володимир Зеленський.

Утім, обкладинку підробили, «Der Spiegel» її не публікував.

Скриншот повідомлення, яке поширили в мережі

За допомогою зворотного пошуку у Google images ми знайшли оригінальне зображення обкладинки німецького журналу «Der Spiegel». Випуск із президентом України Володимиром Зеленським на обкладинці був опублікований 11 лютого.

Скриншот повідомлення

На обкладинці, яку поширили у мережі, фото Зеленського відредагували. До того ж підробку видає кілька елементів: відсутність штрих-коду та ціни журналу у правому верхньому куті та використання іншого шрифту. 

Скриншоти: 1. обкладинка оригінального видання; 2. відредагована обкладинка

Також угорі вказаний напис «Рядом с Ольгино». Це назва телеграм-каналу, який поширив фото відредагованої обкладинки. Канал публікує карикатурні зображення світових політиків, а у підписах до фото та відео із Володимиром Зеленським просуває дезінформаційний наратив про наркозалежність президента.

Раніше ми спростовували фейк, ніби на обкладинці німецького сатиричного журналу Titanic Володимира Зеленського зобразили у вигляді чорної діри.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний