ФЕЙК: Обкладинка журналу El Jueves із Володимиром Зеленським та Гретою Тунберг

ФЕЙК: Обкладинка журналу El Jueves із Володимиром Зеленським та Гретою Тунберг

10 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
406

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали вкотре поширюють фейкові обкладинки світових журналів із дискредитацією Президента України. Цього разу пропагандисти опублікували обкладинку іспанського журналу El Jueves, на якій нібито зобразили Володимира Зеленського з екоактивісткою Гретою Тунберг на тлі загиблих військових ЗСУ. На обкладинці також додали слова від начебто Грети Тунберг: «Як ти смієш руйнувати озоновий шар своїм “контрнаступом”?»

Це — фейк, адже журнал не зображав на своїй обкладинці Володимира Зеленського з екоактивісткою.

Скриншот публікації

Ми вирішили перевірити, чи публікувало іспанське сатиричне видання вищезазначену обкладинку. Однак на офіційних сторінках та на сайті немає жодного зображення з Володимиром Зеленським на тлі загиблих військових. Сатиричні випуски журналу El Jueves випускають щомісяця. Зокрема на обкладинці, яку поширюють користувачі, можна побачити номер — 2.389.

На останній випуск із таким номером El Jueves додали зовсім інше зображення. На обкладинці зобразили керівника ПВК «Вагнер» Пригожина та кремлівського диктатора із заголовком «путін лише розчаровує найманців».

Скриншот обкладинки нового випуску № 2.389 видання El Jueves

Російська дезінформаційна кампанія намагається усіляко дискредитувати Президента України. Тоді як світові медіа періодично висміюють саме російське вище керівництво. Ми вже не вперше спростовуємо подібні фейки. Раніше росіяни публікували схожі підроблені обкладинки журналу El Jueves.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний