ФЕЙК: Обкладинка журналу El Jueves із Володимиром Зеленським та українськими військовими

ФЕЙК: Обкладинка журналу El Jueves із Володимиром Зеленським та українськими військовими

26 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
940

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито нову обкладинку іспанського сатиричного журналу El Jueves на якій зображений президент України Володимир Зеленський та українські військові, які корчаться від болю. Попереду намальований кошик із жовто-блакитним бантом на ручці, заповнений чоловічими мошонками. У заголовку іспанською вказано: «Їхній останній святий тиждень».

Утім, такої обкладинки не мав жоден із випусків журналу El Jueves.

Скриншот допису, який поширюють у мережі

13 квітня світлину почали поширювати російські телеграм-канали, також ми знайшли це зображення у кількох приватних акаунтах у твіттері.  

Однак у соціальних мережах іспанського журналу немає обкладинки із цим зображенням. На обкладинці, яку поширили у мережі, вказаний номер випуску — 2375. Хоча насправді випуск із цим номером і штрихкодом має іншу обкладинку та був опублікований ще 29 листопада 2022 року. На фейковому зображенні змінили лише вартість випуску. Минулого року номер коштував 4 євро, а на фейковій обкладинці вказали актуальну ціну випуску — 10 євро.

Скриншот обкладинки журналу El Jueves номер 2375 від 29 листопада 2022 року

На офіційному сайті El Jueves також немає обкладинки із Володимиром Зеленським та українськими військовими.

Раніше ми спростовували фейк, ніби іспанський сатиричний журнал El Jueves опублікував обкладинку з Емануелем Макроном та Анджеєм Дудою. Примітно, що тоді також поширювали обкладинку під номером 2375.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний