ФЕЙК: Обкладинка журналу Franc-Tireur з Володимиром Зеленським та загиблими українськими військовими

ФЕЙК: Обкладинка журналу Franc-Tireur з Володимиром Зеленським та загиблими українськими військовими

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
238

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють нібито обкладинку французького журналу Franc-Tireur, на якій зображений Володимир Зеленський біля «будинку» з тіл українських військових. На зображенні є підпис «Будинок, який збудував Зеленський. 400 тисяч цеглин для архітектора нової України».

Це — фейк. Видання не публікувало такої обкладинки.

Скриншот публікації

На офіційних сторінках та на сайті журналу Franc-Tireur немає жодного зображення з Володимиром Зеленським на тлі загиблих військових. Зокрема на обкладинці, яку поширюють користувачі, можна побачити номер – 95-ий – і дату випуску: середа, 5 вересня 2023 року.

Скриншот фейкової обкладинки

Однак 95-ий номер журналу опублікували 6 вересня, а не 5, як вказано на фейковій обкладинці. 5 вересня 2023 року — це вівторок, а не середа.

На справжній  обкладинці 95-ого випуску Franc-Tireur зобразили вчительку Софі Мазет, і сам випуск був присвячений реформі системи освіти у Франції. 

Фото справжньої обкладинки випуску

Крім того, немає жодного підтвердження такого показника втрат України у війні. Україна не публікує у відкритому доступі дані щодо своїх втрат, оскільки ця інформація становить державну таємницю, доступ до якої має обмежене коло осіб. Востаннє українські втрати коментував радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у грудні 2022 року. Тоді він зазначив, що від початку повномасштабної війни загинуло 13 тисяч українських військових.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний