ФЕЙК: Обкладинка журналу LeMan із Папою Римським та Володимиром Зеленським

ФЕЙК: Обкладинка журналу LeMan із Папою Римським та Володимиром Зеленським

25 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
477

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито нову обкладинку турецького сатиричного журналу LeMan із Папою Римським та президентом України Володимиром Зеленським, які спалюють православних священників. У заголовку зазначено: «Воїн хоробрих католиків. Хто наступний?». Над Папою Римським вказаний напис: «Це добре».

Утім, це — фейк, журнал LeMan не публікував таку обкладинку.

Скриншот допису, який поширили у мережі

На обкладинці, яку поширили у мережі, вказана дата публікації — середа, 6 квітня 2023 року, 12-й випуск від початку року. Хоча насправді 6 квітня — це четвер. Угорі ліворуч вказали, що це 1620-й номер.

Фрагмент фейкової обкладинки

Насправді на сайті LeMan 1620-й номер опублікували 5 квітня 2023 року. Випуск №1620 є 13-тим від початку року, його оформлення відрізняється від того, яке опублікували в мережі. Також на сайті немає обкладинки із Володимиром Зеленським та Папою Римським.

Скриншот випуску №1620 журналу LeMan від 5 квітня 2023 року

Ми не знайшли таку обкладинку ні на сторінці у фейсбуці, ні в інстаграмі, ні у твіттері.

2 грудня 2022 року Володимир Зеленський підписав указ, у якому зобов`язав провести перевірку та унеможливити діяльність релігійних організацій в Україні, пов’язаних із росією. 29 березня керівництво Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» повідомило Українській православній церкві (МП) про розірвання договору про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ (МП), Павло Лебідь, відмовився звільнити ці будівлі. Пізніше під стінами лаври відбулися кілька мітингів на підтримку та проти виселення священників. Папа Римський відреагував на це та закликав «поважати релігійні місця». 

Російські медіа та державні посадовці почали поширювати маніпулятивні тези, ніби в Україні порушують права вірян та влаштовують утиски православної церкви московського патріархату. Ймовірно саме ці події «надихнули» авторів створити фейкові публікації, пов’язані з Папою Римським та Володимиром Зеленським.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний