ФЕЙК: Обкладинка журналу The Economist з ексміністром оборони рф Шойгу

ФЕЙК: Обкладинка журналу The Economist з ексміністром оборони рф Шойгу

27 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
182

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські канали поширюють обкладинку журналу The Economist, на якій зображений ексміністр  оборони рф Сєргєй Шойгу. На обкладинці — заголовок «Останні 120 днів», у пості підпис — «остання фаза конфлікту вже почалась». Журнал буцімто випустив матеріал про вирішальні події в найближчі місяці, які призведуть до перемоги росії.

Проте це — фейк. The Economist не випускали номер з такою обкладинкою, як і не писали про близьке завершення російсько-української війни. 

Скриншот допису

На сайті видання у розділі «Усі випуски» немає номера із зображенням Шойгу. Крім того, на обкладинці на звичному місці, під переліком тем, про які йтиметься у випуску, немає дати публікації. Російські та проросійські ресурси почали поширювати «обкладинку» 14 травня, хоча  того дня The Economist не публікувало нових випусків. Також обкладинки за 4, 11 та 18 травня відрізняються від тієї, що поширили пропагандисти. Ба більше, теми в цих випусках теж не стосувались завершення війни «за 120 днів» чи за будь-який інший термін. У соцмережах The Economist також немає цього зображення Шойгу. 

Зверху — фейкова обкладинка, знизу — обкладинка The Economist від 11 травня 2024

Натомість у фейковому дописі додали посилання на телеграм-бот «The Экономист». Цей канал не є офіційним каналом The Economist, видання взагалі не має телеграм-каналу. Фейковий канал мімікрує під британське видання, копіюючи опис та логотип оригінального медіа.

Зліва — логотип фейкового телеграм-каналу «The Экономист», справа — оригінальне лого The Economist

Вже не вперше росіяни використовують західні бренди для поширення дезінформації. Вони беруть назву західного видання, його лого, і через підроблені фото та відео просувають вигідні росії наративи. Авторитетність видання надає інформації фіктивної  «легітимності», та має показати, нібито навіть західні журналісти визнають невідворотність програшу України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний