ФЕЙК: ОБСЄ мовчить про злочини Києва, це підштовхує Україну до нових звірств

ФЕЙК: ОБСЄ мовчить про злочини Києва, це підштовхує Україну до нових звірств

28 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
447

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа, посилаючись на слова на постпреда рф при ОБСЄ Олександра Лукашевича, повідомляють, що ОБСЄ замовчує злочини, нібито скоєні «київським режимом». «Вимушені вказати на це публічно: ігнорування жертв українських обстрілів з числа мирних громадян, на нашу думку, вже не є прикрою ситуативною помилкою з боку керівництва ОБСЄ — воно набуло характеру системного замовчування злочинів. Все це тільки заохочує київський режим до скоєння нових звірств», — сказав Лукашевич.

Це — фейк: немає жодних підстав стверджувати, що Україна вчиняє воєнні злочини, а ОБСЄ ігнорує їх.

Цей наратив поширюють кремлівські ЗМІ. Вони звинувачують ОБСЄ в упередженому ставленні до України та в роботі в інтересах українських спецслужб. Крім того, проросійські медіа часто у такий спосіб дискредитують міжнародні організації. Наприклад, фактчекери з EUvsDisinfo зафіксували численні випадки дезінформації про  ОБСЄ, Раду Європи, ВООЗ, ВАДА, ОЗХЗ та ООН

Однак немає жодних підтверджень тому, що Україна коли-небудь скоювала злочини проти цивільних. Також немає доказів, що ОБСЄ повідомляли про ймовірні злочини, а організація проігнорувала ці факти.

ОБСЄ стежить за діями і української, і російської сторони. Наприклад, в останньому звіті місія від 14 липня 2022 року повідомляла про два зафіксовані випадки порушення правил щодо поводження з російськими військовополоненими (від початку повномасштабного вторгнення до 25 червня 2022 року).

Також у цій доповіді ОБСЄ зазначає про порушення міжнародного гуманітарного права в Україні росією та ідентифікує дії рф як такі, що прирівнюються до воєнних злочинів.

21 березня 2014 року була створена Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММ). Вона займалася моніторингом ситуації у зоні бойових дій, а також інформуванням про ситуацію в Україні. Жодних задокументованих підтверджень злочинів української влади немає. Місія завершилася 31 березня 2022 року. Консенсусу щодо продовження роботи СММ не було досягнуто, адже саме росія заблокувала продовження роботи моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний