ФЕЙК: ОБСЄ закликала країни-учасниці не поширювати проукраїнські фейки

ФЕЙК: ОБСЄ закликала країни-учасниці не поширювати проукраїнські фейки

17 Квітня 2025
FacebookTwitterTelegram
53

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео з логотипом Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). У ньому закликали країни-учасниці перевіряти інформацію, яку вони надають ОБСЄ, бо за 2025 рік вони нібито надіслали 724 проукраїнські фейки. Більшість неправдивих повідомлень буцімто надійшла з Франції та Великої Британії.

Однак це фейк. ОБСЄ не публікувала це відео, пропагандисти додали дисклеймер, що використовує проєкт із запобігання злочинності серед молоді. Ініціатива не могла поширити інформацію про нібито проукраїнські фейки.

Скриншот допису

На сайті та в соцмережах ОБСЄ немає цього відео. Кілька деталей у ролику вказують, що його підробили. 

Зокрема, організація не публікує відео лише з текстом, без голосового супроводу — в оригінальних роликах завжди присутні спікери. Також у сюжеті пропагандистів логотип з білими літерами на синьому тлі розташували у верхньому лівому кутку. Натомість у справжніх відео використовують логотип з прозорими літерами на сірому тлі, розміщуючи його у нижньому або верхньому правому куті. 

1.Скриншот фейкового відео; 2-3. Оригінальні відео ОБСЄ 

Примітно, що у кінцевій заставці з фейкового відео вказано: «Це відео було створено в рамках проєкту Секретаріату ОБСЄ з питань запобігання злочинності серед молоді. Зміст, погляди та думки, висловлені в цьому відео, належать авторам і не обов’язково відображають офіційну позицію ОБСЄ та її держав-учасниць»

ОБСЄ та ООН створили проєкт із запобігання злочинності серед молоді у 2021 році. Ініціатива спрямована на запобігання залученню молодих людей до організованої злочинності та корупції. Тож цей проєкт фокусується саме на викликах, з якими стикається молодь. Малоймовірно, що в його рамках створювали б відео із закликом до країн-учасниць ОБСЄ протидіяти дезінформації.

Дисклеймер у фейковому відео

Автори фейку навмисно поширили дезінформацію від імені ОБСЄ, щоб надати їй більшої переконливості. При цьому вони навмисно виділили дві країни, які активно підтримують Україну — Велику Британію та Францію, аби дискредитувати їх.

Раніше ми спростовували фейк, нібито ОБСЄ передавала інформацію українській армії про локації бойовиків рф.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний