ФЕЙК: Одесити вийшли на мітинг проти Володимира Зеленського

ФЕЙК: Одесити вийшли на мітинг проти Володимира Зеленського

21 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
709

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео з мітингу в Одесі, де чутно як люди викрикують «Ганьба!». У дописах користувачі зазначають, що мітинг проходить нібито проти Президента України та закликають влаштовувати подібні явища й в інших містах.

Утім, це фейк. Насправді жителі Одеси вимагали від місцевої влади скасувати тендери на реконструкцію будівель Київського районного суду та Театру юного глядача.

Скриншот публікації

За деякими надписами на плакатах учасників мітингу ми знайшли схоже відео, яке поширюють користувачі. 2 вересня 2023 року на День міста одесити влаштували мітинг біля будівлі мерії. Зокрема люди вимагали від місцевої влади скасувати тендери на реконструкцію будівлі Київського районного суду в Одесі. Раніше на одному із засідань депутат міськради Петро Обухов повідомив, що на реконструкцію будівлі суду планують витратити 106 мільйонів гривень. Таке рішення обурило людей, тож вони вийшли з плакатами «Спочатку ЗСУ, потім усе інше», «депутати, мої податки для ЗСУ» та скандували «Ганьба!».

Мітинг в Одесі 2 вересня 2023 року. Джерело: «Суспільне»

Окрім цього, люди також вимагали від місцевої ради скасувати тендер на реставрацію Театру юного глядача в Одесі. Загальна сума тендеру склала близько 31 мільйона гривень. За ці гроші планували потинькувати та пофарбувати фасад театру, підсилити віконні та дверні отвори, реставрувати ліпний декор, відновити покрівлю та водостічну систему.

Однак мітинг ніяк не стосувався Володимира Зеленського, його учасники не вимагали від президента піти у відставку. Подібними фейковими постами пропагандисти намагаються дискредитувати Президента України та посіяти ворожі настрої в суспільстві щодо вищого керівництва держави.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний