ФЕЙК: Офіцери Генштабу ЗСУ завантажували секретні документи у ChatGPT, щоб дізнатися, як перемогти росію

ФЕЙК: Офіцери Генштабу ЗСУ завантажували секретні документи у ChatGPT, щоб дізнатися, як перемогти росію

24 Жовтня 2024
FacebookTwitterTelegram
115

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео з логотипом українського медіа United24. У ньому розповідають, нібито два помічники Олександра Сирського завантажували секретні документи у бот ChatGPT, щоб дізнатися, як перемогти росію, зупинити наступ окупантів на Оріхівському та Запорізькому напрямках та перейти у контрнаступ. У відповідь нейромережа попередила офіцерів, що в чат не можна завантажувати секретні дані. Після чого посадовців звільнили. 

Це — фейк. United24 Media не публікували такий сюжет, і у мережі немає новин про звільнення двох помічників Сирського.

Скриншот допису 

Пропагандисти видають, нібито сюжет вийшов на United24. Проте подібного відео немає ні на офіційному сайті United24 Media, ні на сторінках медіа в інстаграмі, фейсбуці, твіттері (X) та ютубі. Крім цього, фейкороби переклали Оріхівський напрямок як «Orekhovskyi» з літерою «е», що є калькою з російської мови. Платформа United24 не припустилася б такої помилки.

До того ж у журналістів немає технічної можливості дізнатися, чи завантажував інший користувач «секретні дані» у ChatGPT. Єдиний спосіб отримати інформацію про подібний інцидент — почути про нього від самих посадовців Генштабу. 

У мережі також немає новин про нещодавнє звільнення двох помічників Сирського або будь-яких інших двох офіцерів Генштабу. У вересні з’явилася інформація, що міністр оборони України Рустем Умєров звільнив двох заступників начальника ГУР Кирила Буданова Віктора Зайцева та Ігоря Остапенка. В «Українській правді» з посиланням на співрозмовників з Міноборони зазначили, що міністр планує звільнити або вже звільнив близько 20 генералів та високопосадовців. Головною причиною називають «неефективність, совковий підхід та відсутність результатів у роботі за напрямками».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний