ФЕЙК: Оголошення ПЦУ про недопуск парафіян на святкові служби без покаяння за російську мову

ФЕЙК: Оголошення ПЦУ про недопуск парафіян на святкові служби без покаяння за російську мову

29 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
595

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють оголошення нібито ПЦУ. У ньому йдеться, що на святкові служби до Нового Року та Різдва Христового не допускатимуть парафіян, які не покаялися за те, що «паплюжили себе ворожою мовою».

Однак це оголошення несправжнє. 

Скриншот публікації та фото оголошення

VoxCheck звернувся по коментар щодо оголошення до пресслужби ПЦУ. У відповіді пояснили, що оголошення є несправжнім і його вже прокоментувала пресслужба Волинської єпархії. Представник пресслужби також вказав посилання на коментар служби «Укрінформу». 

Відповідь представника пресслужби ПЦУ 

Зверху на оголошенні зображено герб Волинської єпархії ПЦУ. У коментарі для «Укрінформу» голова пресслужби Волинської єпархії ПЦУ Протоієрей Віталій Собко зазначив, що такий документ не міг би з’явитися на дверях жодного храму ПЦУ, і що у ПЦУ немає такого явища як недопуск парафіян до богослужінь без сповіді. 

Віталія Собко зазначив: «Кожен православний священнослужитель, кожен свідомий мирянин та й просто кожна людина здорового глузду розуміє, що розмовляти будь-якою мовою не є гріхом». Він також підкреслив, що у відправах беруть участь усі охочі, і їх не запитують, чи сповідалися вони до цього. 

Собко повідомив, що після початку повномасштабного вторгнення на Волині з’явилося багато переселенців, які розмовляють російською. У волинських храмах парафіяни знаходять підтримку незалежно від того, якою мовою вони розмовляють. 

Оголошення почали поширювати після того, як Володимир Зеленський підписав указ про внесення на розгляд законопроєкту про заборону діяльності в Україні російської православної церкви та пов’язаних із нею релігійних організацій.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний