ФЕЙК: Охоронець Зеленського розв’язав п’яну бійку в барі Нью-Йорку — сюжет USA TODAY

ФЕЙК: Охоронець Зеленського розв’язав п’яну бійку в барі Нью-Йорку — сюжет USA TODAY

30 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
424

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито сюжет американського медіа «USA TODAY» про те, як один з охоронців Зеленського розв’язав п’яну бійку в барі у Нью-Йорку. Згідно з відео, це сталося 21 вересня у барі Campbell, що розташований поруч зі штаб-квартирою ООН у Нью-Йорку. Охоронець, який був напідпитку, вимагав від присутніх кричати «Слава Україні!». Коли ті відмовилися, він накинувся на відвідувачів і бармена, котрий намагався його вгамувати. Усіх учасників бійки затримала поліція, охоронець отримав серйозні травми.

Утім, USA TODAY не випускали такого сюжету, це сфабриковане відео.

Скриншот допису

Незалежні фактчекери з USA TODAY спростували  причетність медіа до відео. Відео містить логотип USA TODAY та створене в схожому стилі, але медіа не публікувало жодного відео чи сюжету про такий інцидент. Вони також звернулись за коментарями до власника бару та місцевої поліції. Скотт Гербер, генеральний директор Gerber Group, якій належить бар, сказав USA TODAY, що «жодного інциденту чи бійки в The Campbell не було». Речник Департаменту поліції Нью-Йорка відповів, що «немає звітів про скарги», які б збігалися з інформацією на відео. 

Поширюване відео є нарізкою не пов’язаних між собою кадрів з накладеним поверх логотипом USA TODAY та текстовим супроводженням. Незалежні фактчекери з Reuters виявили, що показана на відео бійка відбулася зовсім не біля згаданого бару, а на вулиці Quentin Road, яка знаходиться на відстані майже 18 км від бару. На це вказали ледь помітні через темну пору доби вивіски «Gift Depot», «Soho Boutique» і реклама NYCAS на ліхтарному стовпі. Ця вулиця знаходиться в Брукліні, а не на Манхеттені, тобто в іншому окрузі міста. 

Порівняння видів вулиці Quentin Road та кадрів бійки з відео. Джерело: Reuters

Відстань між баром Campbell та Quentin Road. Джерело: Google maps

У цей час українська делегація справді перебувала в США. Однак Володимир Зеленський виступав на засіданні Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку 19 вересня  та 20 вересня — на засіданні Ради безпеки ООН. 21 вересня, коли, як стверджують пропагандисти, сталася сутичка, президент перебував у Вашингтоні, а не в Нью-Йорку. Того дня  президент виступав з промовою в американському Конгресі та зустрічався з Президентом США Джо Байденом у Білому домі. На брифінгу 26 вересня радник керівника Офісу Президента Сергій Лещенко визнав відео «примітивним фейком».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний