ФЕЙК: Онови дані в ТЦК та виграй електросамокат — акція від Київського ТЦК та СП

ФЕЙК: Онови дані в ТЦК та виграй електросамокат — акція від Київського ТЦК та СП

29 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
320

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють оголошення нібито від Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), в якому пропонують обновити свої дані та отримати промокод на покупки товарів зі знижками у магазині косметики Eva, ресторані Сушия та в онлайн-кінотеатрі Megogo. Також в об’яві закликають взяти участь у розіграші призів, головним із яких є «електромсамокат».

Утім, це фейк. У соцмережах Київського ТЦК не повідомляли про проведення такої акції. Вказані в «оголошенні» магазин, ресторан та сайт із перегляду кіно та телебачення теж не писали про співпрацю з ТЦК. Помилки в «обʼяві» вказують на її фейковість.

Скриншот допису

У соцмережах Київського міського ТЦК та СП немає повідомлень про відповідну акцію. До того ж про проведення розіграшу Київським ТЦК не писали жодні надійні українські медіа. На сайтах Eva, Megogo та Сушия, а також у їхніх соцмережах немає інформації про співпрацю з Київським ТЦК чи про подібну акцію. 

У оголошенні не вказано умови, як проходитиме цей «розіграш» та як обиратимуть «переможця». У тесті оголошення слово «електросамокат» двічі написане з помилкою, літера «м» після «о» зайва.

Окрім цього, військовозобов’язаним, більшість із яких є чоловіками, пропонують дивні «призи». Зокрема знижку 25% на засоби жіночої гігієни у магазині косметики Eva. 

Згідно із новим законом про мобілізацію, який набере чинності 18 травня, всі призовники, військовозобов’язані та резервісти мають уточнити свої дані у ТЦК  до 18 липня. Оновити дані мають як чоловіки, так і жінки, які стоять на військовому обліку. 

Щодо жінок, то стати на військовий облік  до кінця 2026 року зобов’язані лише ті жінки, які мають медичну та фармацевтичну освіти. Водночас жінки, які мають суміжні з військовими спеціальності, можуть стати на облік за власним бажанням.

Повідомлення про фейкову акцію поширювали переважно російські пропагандистські ресурси, першим з яких був телеграм-канал «Медведь», він опублікував допис 24 квітня. Раніше ми спростовували фейк, який теж першим розмістив телеграм-канал «Медведь», нібито у Вінниці дітей змушують носити бейджі з написом «Мій тато ухилянт».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний