ФЕЙК: ООН визнала українців нацією, яка вимирає | VoxUkraine

ФЕЙК: ООН визнала українців нацією, яка вимирає

10 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
1289

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що ООН нібито визнала українців вимираючою нацією. Думка автора базується на тому, що українці виїжджають з країни, а населення скорочується. 

Скриншот допису.

 

Однак, ООН не визнавала Україну вимираючою нацією – офіційних заяв такого змісту ми не знайшли.  

За часи незалежності населення України зменшилося на близько 10 млн осіб (хоча в цій статистиці є обмеження оскільки з 2015 року Держстат вказує дані без урахування тимчасово окупованої території території Криму та Севастополя). 

Документ ООН, у якому прогнозують зниження кількості населення України, – прогностична оцінка «Перспективи світового народонаселення». У цьому документі припускають, що в Україні до 2100 року населення зменшиться приблизно на 20% . За прогнозом,  населення України до 2050 року скоротиться до 35,2 млн осіб, а до 2100 року – до 24,4 млн. Але жодної заяви про Україну як про «вимираючу націю» ООН не робила. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний