ФЕЙК: Отримавши вакцину Pfizer, люди заражають інших штучним коронавірусом | VoxUkraine

ФЕЙК: Отримавши вакцину Pfizer, люди заражають інших штучним коронавірусом

13 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
996

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що вакцина компаній Pfizer та BioNTech від COVID-19 є небезпечною. Підтвердженням цьому нібито є той факт, що після вакцинації люди 1,5 місяці заражають інших штучним вірусом з вакцини, поки в них не виробиться імунітет.

Утім, це — неправда.

Вакцина компаній Pfizer та BioNTech — це мРНК-вакцина, яка не містить ослаблений вірус. Така вакцина працює шляхом введення в організм «інструкцій» для вироблення антитіл. Під інструкціями мається на увазі послідовність мРНК – матричної або інформаційної РНК (молекули, яка допомагає клітинам будувати специфічні антитіла, які реагують на конкретне захворювання). Детально про роботу мРНК-вакцини ми розповідали тут.

Людям, які щойно вакцинувались від COVID-19, потрібно носити маски деякий час. Оскільки для захисту організму потрібно дві дози вакцини, а імунітет не виробляється одразу

Проміжок між двома дозами вакцини Pfizer – три тижні. Після введення першої дози вакцини людина може підхопити новий коронавірус і заражати інших, тому й рекомендується носити маски. Повний захист вакцини від COVID-19 очікується лише через кілька тижнів після введення другої дози.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний