ФЕЙК: Палестинські бойовики ХАМАС збили 4 бойові вертольоти Ізраїлю — відео

ФЕЙК: Палестинські бойовики ХАМАС збили 4 бойові вертольоти Ізраїлю — відео

30 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
117

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

На тлі вторгнення палестинських бойовиків ХАМАС в Ізраїль 7 жовтня 2023 року, мережею почала ширитися інформація про начебто збиття терористами 4 вертольотів ізраїльської армії. 

Це — фейк. Насправді запис узяли з відеогри Arma 3, на ньому російський бойовий вертоліт Ка-52. 

7 жовтня 2023 року бойовики палестинського угрупування ХАМАС напали на Ізраїль та здійснили масові обстріли цивільних об’єктів. Своєю чергою Ізраїль оголосив, що почав війну проти терористів ХАМАС та також завдав масованих ударів по сектору Газа. Станом на 16 жовтня 2023 року близько 1400 людей вважаються загиблими в Ізраїлі та понад 2700 у секторі Гази. Кількість внутрішньо переміщених осіб з півночі на південь та в центр сектора Газа складає понад 600 тисяч. Натомість дані про біженців з Ізраїлю відсутні.  

Окрім росіян, іноземні користувачі також активно поширювали відео, як бойовик ХАМАС нібито збиває вертольоти Ізраїлю. 

Скриншот допису

Зворотний пошук окремих кадрів з відео у Google Images показав, що події насправді вигадані та відбуваються у комп’ютерній грі Arma 3. У відеогрі є схожий момент, коли військовий збиває вертольоти з американського переносного зенітно-ракетного комплексу Stinger. Відтак відео не має нічого спільного з подіями в Ізраїлі. 

Скриншот з відеогри Arma 3. Джерело: RIMStudio

До того ж на відео з гри можна побачити, що військовий, найімовірніше, збиває російський бойовий вертоліт Ка-52. Тоді як на озброєнні в Ізраїля немає таких вертольотів.

Російський бойовий вертоліт Ка-52. Джерело: «Рособоронекспорт»

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний