Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі дуже часто поширюються дописи, що пандемія – фейкова, а новий коронавірус не є небезпечним.
Спростовуємо основні маніпулятивні тези:
«Коронавірус COVID19 – фейкова пандeмія, яка роздута ВООЗ, що контролюється Білом Гейтсом, Марком Цукербергом, сім’єю Клінтонів, Джорджом Соросом через ЗМІ та інтернет мережами».
Пандемія нового коронавірусу реальна. У світі вже 5,3 млн інфікованих та 342 тисячі померлих. Тези щодо контролю Гейтсом, Цукербергом, Клінтонами, Соросом чи будь-якими іншими впливовими людьми нічим не підтверджені.
«Коронавірусні інфекції відомі людству давно і нічим не відрізняються від звичайних сезонних захворювань, а СOVID-19 не відноситься до особливо небезпечних інфекцій».
Справді, існує багато інших коронавірусів. Загалом їх майже пів сотні — і 7 з них людські. Про це ми писали раніше. Але SARS-CoV-2 – це новий коронавірус.
Через відносно невисокий рівень летальності та наявність тестування, окремі країни не відносять новий коронавірус до особливо небезпечних. Наприклад, Великобританія виключила SARS-CoV-2 зі списку інфекційних хвороб з важкими наслідками, у якому знаходяться інфекційні захворювання зі значно вищим рівнем летальності (такі як Ебола з летальністю близько 50%, SARS – 11% та інші).
Втім, небезпека нового коронавірусу полягає насамперед у рівні його заразності та відсутності ефективного лікування. Показник R0, що показує заразність вірусу, для SARS-CoV-2 значно вищий, ніж при звичайних ГРЗ (для сезонного грипу цей показник складає 1,3; для нового коронавірусу – 1,4-2,5).
Більш заразний вірус при відсутності вакцини та ефективних засобів лікування і профілактики схильний поширюватися масово і неконтрольовано, швидко перевантажуючи систему охорони здоров’я та перетворюючи навіть маленький відсоток смертності на значну кількість жертв.
«Ціль – збагачення тих, хто це все замутив»
Пандемія COVID-19 виникла внаслідок природної мутації вірусу та його швидкого поширення. Наукових підтверджень, що її хтось «замутив» немає.
Основна ціль обмежувальних заходів – зменшити навантаження на медичну систему, яка може не впоратися з різким збільшенням хворих під час епідемії. Важливо стримати темпи поширення вірусу і, відповідно, знизити смертність від нього. Про це ми вже писали.
Наприклад, одне з перших досліджень, що оцінює вплив карантинних обмежень на динаміку смертності від COVID-19 в Каліфорнії, США, робить висновок, що ранні та жорсткі заходи ізоляції дозволили скоротити захворюваність у 7,4-12 разів, а смертність – у 3,3-9,2 рази.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний