ФЕЙК: Пандемія спланована урядом для перенесення всіх даних українців у додаток «Дія» | VoxUkraine

ФЕЙК: Пандемія спланована урядом для перенесення всіх даних українців у додаток «Дія»

29 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
2477

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Андрій Карпович у публікаціях на Facebook поширює інформацію про те, що пандемія COVID-19 — дворічний експеримент уряду, узгоджений на законодавчому рівні. Начебто усе це робиться, щоб змусити українців зареєструватись у додатку «Дія», задля подальшого використання їх документів для перереєстрації майна, голосування, керування банківськими рахунками. Спікер стверджує, що статистика захворюваності — фейк, бо в Україні немає устаткування для діагностування COVID-19. Також Карпович говорить, що зберігати дані на чипі ID-картки небезпечно, бо до них можуть отримати доступ сторонні особи. 

Проте, усе це фейки. Далі пояснюємо чому. 

Андрій Карпович – лідер ГО «Багнет нації». VoxCheck неодноразово спростовував маніпулятивні публікації, які поширює ця організація.

Запровадження карантинних обмежень не є частиною експерименту з примусового завантаження даних українців у додаток «Дія». Пандемія та запровадження додатку «Дія» – дві події, які розгортаються паралельно, але не пов’язані одна з одною

COVID-19 — реальна та небезпечна хвороба. Через її повну неконтрольованість та швидкість розповсюдження, ВООЗ оголосила COVID-19 пандемією. На сьогодні, у світі діагностовано понад 126 млн випадків зараження, 2,7 млн померло. 

Підтверджують наявність SARS-CoV-2 в організмі через тести ампліфікації нуклеїнової кислоти, наприклад, ПЛР-тест. Він може виявити генну послідовність, властиву новому коронавірусу. Для отримання результату необхідні тест-системи (набір спеціальних реагентів). Першу партію таких Україна отримала ще у лютому минулого року. 

Відповідно до правил співпраці у мережі лабораторій ВООЗ, кожна держава-член ВООЗ зобов’язана доставити перші 5 позитивних і 10 негативних зразків нової коронавірусної інфекції до референс-лабораторії ВООЗ у Лондоні. 10 березня 2020 р. вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я МОЗ України отримала офіційний звіт щодо всіх 11 зразків, які успішно пройшли тестування. 

Станом на 11 березня 2020 року (беремо цю дату приблизно, бо тоді опублікували звіт щодо відправлених у Лондон зразків) лабораторно зареєстрували 1 випадок коронавірусної інфекції, 41 лабораторний зразок отримав негативний результат, а ще один перебував на стадії дослідження. Це пояснює, чому референс-лабораторія надсилала в Лондон не п’ять позитивних зразків, а один.

Так, щоб виявляти новий коронавірус, лабораторія не повинна мати штам коронавірусу для порівняння. 

Створення додатку «Дія» — одна з передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського. Основна мета застосунку — надання різноманітних державних послуг в онлайн-форматі. Офіційно, додаток презентували 6 лютого 2020 року.  

Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації, заявляв, що всі сервери мобільного застосунку «Дія» знаходяться в Україні. «Дія» не зберігає персональних даних користувачів, а лише в разовий запит ідентифікованого громадянина відображає інформацію з реєстрів.

У березні 2020 року поширювали твердження, що регіональні сайти «Дія» зареєстровані та адмініструються з Москви, а бази лежать на російських серверах. Такі висновки зробили на основі того, що сайти «Дія.Бізнес» у Харкові diia-business-kharkiv.com та у Миколаєві diia-business-mykolaiv.com були зареєстровані через російського реєстратора reg.ru. У коментарі на це представники Мінцифри повідомили, що йдеться не про вебсервіс «Дія.Бізнес», а про сайт регіонального центру підтримки підприємців, яким керує неприбуткова громадська організація, яка оперує в рамках меморандуму з Мінцифрою, і не є державною установою. Після скандалу згадані сайти перестали працювати, зазначивши, що наразі вони змінюють хостинг.

Безпідставно також стверджувати, що зловмисники через чип можуть отримати доступ до даних ID-паспорту та ними зловмисно скористатися на відстані. Персональні дані на чипові захищені ПІН та ПАК-кодами, які зберігаються лише на самому чипі ID-паспорту. Так, ПІН та ПАК-кодів немає в реєстрах, тому зловмисники не може отримати захисні коди «зламавши» реєстри. При використанні максимальної кількості спроб введення ПІН та ПАК-кодів можливість зчитування інформації автоматично блокується.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний