ФЕЙК: Пандемія – це сценарій біофашистів, який втілюється на основі Цілей сталого розвитку | VoxUkraine

ФЕЙК: Пандемія – це сценарій біофашистів, який втілюється на основі Цілей сталого розвитку

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
24 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
1885

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, у якому стверджується, що пандемія — це сценарій біофашистів, які прагнуть отримати надприбутки та привласнити землю. Вони, за словами активістки, планують масові переселення, знищення людей вакцинами, а сценарій усього цього розписаний у Цілях сталого розвитку ООН. 

Усе це — неправда. Спростовуємо головні тези. 

Схожі твердження ми вже перевіряли тут, тут і тут

Теза 1: Світова банда трильйонерів захоплювала резервні системи та друкарські верстати країн. Більшість друкарських верстатів у їхніх руках, навіть американська система здалася. Але Трамп повернув наказом свою резервну американську систему в національне користування. І ось як помста — усі ці світові події, хоча вони були задумані набагато раніше

Неправильно стверджувати, що банківська система певної країни може бути чиєюсь приватною власністю. А фактологічного підтвердження тези про «захоплені друкарські верстати» немає.

І Трамп не повертав Федеральну резервну систему США «в національне користування». ФРС виконує роль Центрального банку США. Це державний орган, яким управляє «Рада керуючих» представників, яких на ці посади висуває президент і погоджує сенат США. ФРС не була повернута Трампом у національне користування, оскільки була у національному користуванні і до його президентства. 

Неправдиві тези про сплановану чи задуману раніше пандемію нового коронавірусу ми вже спростовували (наприклад, тут, тут, тут і тут). 

Теза 2: «Пишуть: завдяки дослідженням по сталому розвитку була проведена принципова різниця між поняттями “зростання” і “розвиток”. Вони мають на увазі, що зростання кількості людей не є розвитком, тобто скорочуючи кількість людей можна врятувати довкілля»

Цей уривок на відео зачитують із певного джерела. Ми не можемо стверджувати, що саме цитується, однак ідентичні речення зустрічаємо у цій статті з Вікіпедії. Проте навіть у ній невідомий автор пояснює, у чому полягає різниця між «зростанням» та «розвитком». За його словами, зростання — це «збільшення обсягів шляхом тієї чи іншої переробки сировини», а розвиток — це «розширення та реалізація потенційних можливостей».

У відео це речення пропускають і замість нього додають власне трактування про «скорочення населення», а далі продовжують зачитувати цей же абзац статті. 

Важливо: Вікіпедія не може слугувати надійним джерелом інформації. На її тексти не можна посилатися як на статті та дослідження, які пройшли процес наукового рецензування. Автором може стати будь-хто, а редактура волонтерами не гарантує, що текст не містить помилок. 

У Цілях сталого розвитку до 2030 року, про які активістка згадує у цьому відео, не йдеться про різницю у поняттях «зростання» та «розвиток». 

Теза 3: Це неправда, що кліматичні зміни на планеті відбуваються через діяльність людей. Я прочитала дуже багато наукових висновків, в яких вказано, що Земля має циклічні процеси. І є періоди, коли сонце нагрівається і збільшується градус, і є періоди, коли Земля охолоджується. От зараз у 2012 році Земля почала входити в період нагрівання. І це нестрашно, нічого не буде. Просто вона нагріється до певної межі, так уже бувало багато разів

Клімат змінюється через викиди в атмосферу парникових газів, зокрема вуглекислого газу. А це трапляється саме через людську діяльність. Наприклад, бо у промисловості ми спалюємо викопні палива (нафту, природний газ, вугілля).

У NASA зазначають: вірогідність того, що нинішня тенденція до потепління спричинена діяльністю людей, становить понад 95% відсотків. Організація порівняла рівень вуглекислого газу в атмосфері протягом тисячоліть, і визначила, що він ще ніколи не був таким високим, як зараз. 

У доповіді «Національна оцінка клімату» Програми дослідження глобальних змін, яку запровадив Конгрес США, йдеться про те, що основною причиною глобального потепління є діяльність людей, а не природні фактори.

У звіті Міжурядової групи експертів з питань змін клімату – міжурядовий орган ООН – також вказано, що глобальне потепління було зумовлене діяльністю людини.

Наразі безпрецедентна зміна клімату призводить до глобального потепління, нагрівання океанів, танення льодовиків, підвищення рівня моря та низки інших негативних змін. І ні, у таких масштабах такого ще не було.

У той же час авторка не наводить жодних доказів (наприклад досліджень), на яких базуються її твердження.

Теза 4: «Перенаселення — брехня. Є науковці, які пишуть, що по комп’ютерному моделюванню Земля абсолютно спокійно витримає навіть 100 млрд населення, а зараз немає навіть 7 млрд»

У відео, знову ж таки, не називають імен науковців, які припускають, що Земля може витримати 100 млрд населення.

Комп’ютерні моделі працюють за тих чи інших припущень, які визначають, наскільки модель здатна пояснювати і прогнозувати ті чи інші процеси. Тому якщо хтось говорить, що земля «абсолютно спокійно витримає навіть 100 млрд населення», то потрібні уточнення і розрахунки, за яких умов земля витримає таку кількість населення. Однак авторка відео не наводить жодних обґрунтувань своїх слів.

Науковці не впевнені, що за нинішніх умов використання та споживання ресурсів планета зможе «витримати» 11 млрд населення, яке ООН прогнозує на 2100 рік.

До речі, уже зараз населення планети становить 7,7 млрд людей, серед яких у 2,1 млрд немає постійного доступу до чистої питної води.

Теза 5: «Якщо ви відкриєте таблицю споживання пшениці — а це найточніша таблиця — то ви побачите, що населення набагато менше того, що вони брешуть постійно у графіках»

Є міф, що за «нормою споживання хліба» можна порахувати кількість населення, поділивши річне споживання хліба по країні на річну норму споживання хліба однією людиною. Утім, помилка такого підходу в тому, що жодної норми немає. І виявляється, реальне споживання хліба однією людиною значно менше за «очікувану норму».

Якщо використовувати хибний підхід по «нормі хліба», то розрахунки покажуть, що кількість населення значно менша за реальну. Більше читайте у статті VoxCheck «Чи правда, що в Україні залишилось 24 млн людей?»

Утім, кількість населення може визначити лише перепис, який в Україні не проводили з 2001 року.

Теза 6: «Вони вирішили, що вони повинні знищувати людей методами вакцинації, випромінюванням за допомогою 5G та інших систем для того, щоб знижувати імунітет людей»

По-перше, ні вакцинація, ні 5G (чи будь-яке із попередніх поколінь зв’язку) імунітет не знижують. 

Вакцина не послаблює імунну систему, а навпаки розвиває в організмі імунітет до інфекції, мінімізуючи ризик людини захворіти. 

Щодо 5G, то не існує доказів того, що вона впливає на імунітет людини. ВООЗ повідомляє, що загалом жодних негативних наслідків впливу 5G на організм людини зафіксовано не було. Це підтвердили й дослідження Міжнародної комісії із захисту від випромінювання, яка визначає 5G-сигнал безпечним.

По-друге, не існує будь-яких інших доказів того, що завдяки вакцинації та мереж 5G навмисне вбивають людей. А вакцина навпаки рятує життя багатьох людей. Масова вакцинація допомогла ліквідувати або зупинити поширення багатьох захворювань (таких як кір, туберкульоз, поліомієліт тощо), які раніше призводили до численних жертв в усьому світі. 

Теза 7: «Люди повірили у цю картинку. В гроби, які вони носили, наприклад, в Італії від потонулого корабля на Сицилії в 2003 році, вони виставили ці гроби і сказали, що це гроби коронавірусних хворих»

Невідомо, про яку саме подію 2003-го року йдеться, оскільки тоді не повідомлялося про затонулі судна поблизу Сицилії. Можливо, це обмовка, а мається на увазі катастрофа 2013-го року, коли поблизу острова Лампедуза затонуло судно з африканськими мігрантами. У будь-якому разі, немає жодних доказів того, що через 17 чи 7 років італійська влада діставала домовини загиблих. 

Раніше ми вже спростовували подібні фейки про «несправжній» коронавірус в Італії. 

Теза 8: Світова таблиця смертності показує, що в цьому році померло менше людей, ніж в іншому році. В Україні статистику навіть не змогли поки підігнати: у цьому році померло на кілька тисяч людей менше, ніж у тому році. Яка це епідемія? Яка це пандемія?

Даних по смертності усіх країн світу, зведених в одну таблицю, не існує. Для порівняння, наскільки смертність під час пандемії відрізняється від смертності за попередні роки, дослідники використовують показник «надлишкової смертності». Ці цифри можуть також включати недорахованих жертв COVID-19 або смерті тих, хто не отримав необхідної допомоги через обмеження у зв’язку з пандемією.

Під час спалаху пандемії показники надлишкової смертності 24 країн Європи значно перевищували середні значення попередніх років. 

Щодо України, то ця теза не підтверджена статистичними даними, оскільки наразі їх просто немає. 

Теза 9: «У цей час вони грабують світ, переписавши навіть нашу землю за допомогою цих адептів зла, які проголосували за здачу землі. Фактичну здачу, оскільки зараз уже підвищують податок на землю. Люди не зможуть просто тримати шматок землі і платити за нього 6 тисяч гривень податку»

Якщо під «здачею землі» мається на увазі закон про ринок сільськогосподарських земель 552-IX, який Верховна Рада прийняла у березні, то ця теза маніпулятивна. Про те, чому Україні потрібен ринок землі, ми детально писали тут. Якщо коротко, то тепер власники сільськогосподарської землі зможуть нею вільно розпоряджатися: купувати, продавати, використовувати як заставу для отримання кредиту у банку. Щодо придбання землі іноземцями, то закон встановив, що таке рішення прийматиметься лише на загальноукраїнському референдумі. 

Однак важливо, що скасування мораторію на продаж землі не має нічого спільного із пандемією нового коронавірусу. Дискусія про ринок землі в Україні йде вже десятиліттями, а прийняття профільного закону просто збіглося у часі з пандемією. 

Щодо підвищення податку на землю до 6 тисяч за пай, то це лише законопроєкт (№ 3131), і поки такий податок не встановили.

Теза 10: «…Джуді Міковіц, лікар зі світовим ім’ям, яка постраждала за правду про Фаучі (який, до речі, під слідством уже). Вона чесно сказала, що все, що робить Фаучі, — це велике зло, лицемірство і брехня. Тому що він просто вигадує брехню про вірус на догоду фармацевтичній світовій мафії»

Джуді Міковіц — відома активістка руху проти щеплень та прихильниця теорій змов про новий коронавірус. ЇЇ фільм «Пландемія», у якому вона намагалася довести, що коронавірус — це змова еліт заради світового панування, видалили Facebook та YouTube через велику кількість дезінформації. Сама Міковіц із 2012 року не опублікувала жодного дослідження. 

І ні, головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі не перебуває під слідством. Його активно критикують у Білому Домі та особисто Трамп, але висунуті звинувачення та критика — зовсім різні речі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний