Beta

ФЕЙК: Пандемія запланована, бо плакати про “паспорт здоров’я” надруковані у 2020 році

17 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому жителька Франції показує постер про “паспорт здоров’я”, у лівому нижньому куті якого вказана дата 20 січня 2020 року. Стверджують, що пандемія та “паспорти здоров’я” були сплановані.

Скриншот допису

Однак, це – фейк. Раніше його спростовували незалежні фактчекери з Libération – CheckNews.

Дата, яка вказана на постері внизу зліва, повинна бути датою створення документу. Постер створювали за допомогою шаблону у програмі Adobe InDesign, на якому і вказали неправильну дату.

Канцелярія прем’єр-міністра Франції повідомила CheckNews, що дата на постері є друкарською помилкою: замість 20 січня 2020 року на постері повинно бути вказано 20 січня 2021 року. 

Фірма, що займалася створенням постеру, повідомила, що помітила помилку у липні 2021 року. Після цього постер був оновлений — на сайті уряду Франції опубліковані постери у PDF-форматі, на яких більше не вказана дата. 

Постер, що зображений на відео, висвітлює “паспорт здоров’я” – документ, який використовують у Франції. “Паспорт здоров’я” запровадили законом від 31 травня 2021 року, а з 21 липня документ є обов’язковим для відвідування культурних, спортивних та інших заходів, у яких бере участь понад 50 осіб, а з 9 серпня – ресторанів, барів, комерційних центрів, транспорту (для подорожей на тривалі дистанції). 

Постер про “паспорт здоров’я”, який зображений на відео

“Паспорт здоров’я” (“pass sanitaire”) – це документ у цифровому чи паперовому вигляді, який видають в одному з трьох випадків: 

  • у разі підтвердження повного курсу вакцинації (через 7 днів після повної вакцинації препаратами від Pfizer, Moderna, AstraZeneca, через 4 тижні після щеплення вакциною від Johnson & Johnson або через 7 днів після щеплення людям з COVID-19 у анамнезі (історією хвороби); 
  • за наявності негативного ПЛР-тесту або тесту на антиген, який зробили не пізніше, ніж за 48 годин (для відвідування заходів) чи 72 години (при перетині кордону);
  • за наявності підтвердження одужання від COVID-19, діє у період від 11 дня до 6 місяців після одужання. 

Паспорт здоров’я” в електронному форматі

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі