ФЕЙК: Пандемії коронавірусу не існує – епідеміолог-екскурсовод Катя | VoxUkraine

ФЕЙК: Пандемії коронавірусу не існує – епідеміолог-екскурсовод Катя

30 Квітня 2020
FacebookTwitterTelegram
1202

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Екскурсовод Катерина Синицина, чию теорію змови VoxCheck вже спростував раніше, півгодини розповідає про те, що пандемія коронавірусу несправжня, а створена американськими банками, аби заволодіти нерухомістю європейців.

Катерина підкреслює, що не знає жодного хворого особисто, і стверджує, що:

  • італійські лікарі фальсифікують статистику по COVID-19 (наприклад, інфікована коронавірусом людина померла від травм, отриманих в аварії, а причиною смерті записують коронавірус)
  • принца Чарльза, Бориса Джонсона і князя Монако Альбера II вмовили «захворіти» коронавірусом (вони нібито не хворі або хворі чимось іншим).

Такі заяви екскурсовода не підкріплені жодним фактом. Водночас, смертність в 1,7 тис. італійських провінцій за період з 1 березня до 4 квітня 2020 року зросла вдвічі порівняно з тим самим періодом в 2019 році. Загалом на 29 квітня від коронавірусу в Італії померло 27 тис. людей.

Довідково: До переліку провінцій увійшли тільки ті, де за добу було зафіксовано щонайменше 10 смертей, а смертність зросла на 20% і більше. Повної статистики по країні поки що немає. 

Причетність американських банків до пандемії Катерина обґрунтовує тим, що італійці на карантині «не можуть вийти нікуди, крім банків», а ті є філіями американських фінустанов і прагнуть заволодіти нерухомістю європейців – тож криза створена банками, а не спричинена пандемією. Знову-таки, жодних фактів про причетність американських банків до пандемії екскурсовод не наводить.

Жодних доказів неприродного походження нового коронавірусу немає і за дослідженнями вчених, SARS-CoV-2, як і його численні попередники, має природне походження. Випадки захворювання на COVID-19 зафіксовані майже у всіх країнах світу, найбільше у Європі (майже 1,4 млн) та Америці (1,2 млн).

До речі, Катерина Синицина на власному сайті пише, що вона 20 років є гідом у Римі та Ватикані, під час інтерв’ю каже, що отримала освіту епідеміолога 25 років тому, тим не менше, її представляють як лікаря-епідеміолога, блогера і журналіста з Італії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний