ФЕЙК: Пандемії немає, а карантин – безглуздий і шкідливий | VoxUkraine

ФЕЙК: Пандемії немає, а карантин – безглуздий і шкідливий

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
6 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
2464

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У статті «Народного оглядача» йдеться про те, що коронавірус виявився надзвичайно «лагідним», а карантин був безглуздим і шкідливим.

Проте, це не так.

Автори статті посилаються на нібито звіт Міністерства внутрішніх справ ФРН. Однак, документ, про який йдеться, не «злили» із німецького міністерства, а також його не готував та не замовляв жоден із підрозділів МВС Німеччини. Детальніше про це ми вже писали тут.

Пандемія — це епідемія, що охоплює більшість країн світу або дуже велику територію, вражаючи значну кількість населення. 

Станом на дату виходу статті в Україні було зафіксовано 32 476 випадків захворювання, в Бразилії — 867 624, в ПАР — 73 533, в Ірані — 189 876, в Італії — 237 290. Кількість випадків у світі — близько 7,9 млн.

Зважаючи на ці показники, заперечувати існування пандемії – алогічно.

Дослідження, проведене за даними 129 країн світу показує, що обмежувальні заходи показали високу ефективність у стримуванні поширення коронавірусу, вирівнюванні так званої «пандемічної кривої» захворюваності та зниженні кількості смертей. 

Інше дослідження за даними 135 країн стверджує, що найбільш ефективними виявилися обмеження на проведення публічних подій та масові зібрання. 

Раніше дослідження ефектів карантину на зниження смертності від COVID-19 у Каліфорнії, США показало, що за перші три тижні обмежень, з 19 березня по 9 квітня, завдяки жорстким карантинним заходам Каліфорнія скоротила захворюваність в 7,4-12 разів, а смертність — в 3,3-9,2 рази.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний