ФЕЙК: Пандемію коронавірусу вигадали, а відео про неї знімають на кіномайданчику | VoxUkraine

ФЕЙК: Пандемію коронавірусу вигадали, а відео про неї знімають на кіномайданчику

11 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
1421

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому відбувається зйомка роботи ізраїльських лікарів. Користувачі соціальних мереж коментують відео як «фейкова пандемія», «так народжується спектакль», натякаючи на те, що складна ситуація із захворюваністю на COVID-19 – міф, який створюється на кіномайданчику. Відео поширили у Twitter, Facebook, YouTube. Перші повідомлення з’явилися 3 березня.

Інформація, яку поширюють у Facebook

 

Пояснюємо, що не так.

Цей фейк уже спростували незалежні іноземні фактчекери з Franceinfo. Вони встановили, що локація на відео нагадує підземний паркінг, який використовують під час пандемії для прийому пацієнтів. 

Модель переобладнаної парковки

 

Franceinfo зв’язалися з ізраїльськими лікарнями та з’ясували, що це була відеозйомка для медичного центру «Асаф ха-Рофе». Керівництво закладу хотіло зняти рекламу, щоб продемонструвати, як швидко можна переобладнати парковку в тимчасову лікарню. Зйомка відбувалась 3 та 4 березня.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний