ФЕЙК: Пандемію коронавірусу влаштували Ротшильди, Сорос та інші заради «нового світового порядку» | VoxUkraine

ФЕЙК: Пандемію коронавірусу влаштували Ротшильди, Сорос та інші заради «нового світового порядку»

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
15 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
3427

Перевірка фактів у рамках партнерства із Facebook

У мережі поширюють допис громадського активіста Михайла Ковальчука із зображенням, де через коронавірус («барановірус», як називає його автор) світом керують вісім впливових громадських і політичних діячів та підприємців: династія Ротшильдів, Генрі Кіссінджер, Девід Рокфеллер, Ларі Саммерс, Джордж Сорос та Ллойд Бланкфейн. Вони начебто встановили «новий світовий порядок» і змушують людей носити маски, самоізолюватися та вірити у «барановірус». 

Ми вже не вперше спростовуємо неправдиві тези про те, що, мовляв, пандемію нового коронавірусу влаштували штучно, що за цим стоять окремі впливові особи, які таким чином збагачуються або встановлюють світове панування. Однак не існує жодних фактів, які б підтверджували ці тези. 

По-перше, пандемія нового коронавірусу реальна. 11 березня, коли ВООЗ оголосила пандемію, уже було понад 118 тисяч підтверджених випадків захворювання; станом на 14 липня (дату публікації цього спростування) у світі вже майже 13 млн. хворих. Динаміку поширення можна відстежувати тут

У тексті допису йдеться про те, що більшість заходів безпеки, зокрема носіння масок та самоізоляція, це «антилюдські рішення» окремих впливових осіб. Це неправда: рекомендації щодо запровадження карантинних заходів, у тому числі самоізоляції та носіння масок у громадських місцях, видавала ВООЗ. 

До того ж, ВООЗ лише видає рекомендації: запроваджувати карантинні обмеження чи ні вирішує винятково уряд кожної окремої країни. Так само повна прерогатива урядів — визначення характеру та жорсткості карантинних заходів. Твердження про те, що такі рішення приймають окремі найбагатші люди планети, аби встановити «новий світовий порядок», не підкріплені жодними фактами і є характерним елементом теорій змов.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний