ФЕЙК: Пандемію запланував Фонд Рокфеллера, аби ввести картки ID2020 та створити базу ДНК | VoxUkraine

ФЕЙК: Пандемію запланував Фонд Рокфеллера, аби ввести картки ID2020 та створити базу ДНК

30 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
1491

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють серію зображень про те, що Фонд Рокфеллера планує ввести на світовому рівні обов’язкові ID-картки з вірусним статусом. Саме для цього Фонд ще у 2010 і запланував пандемію, а у 2016-му задумали проєкт ID2020. ПЛР-тести пов’язують зі збором генетичного матеріалу для світової бази ДНК, адже точність тестів для виявлення коронавірусу лише 50%.

Зображення, які поширюють у Facebook.

 

Однак, це не більше ніж конспірологічна теорія

Раніше ми вже писали про бездоказовість тверджень, що Фонд Рокфеллера планував пандемію у 2010 році. У звіті, на який посилаються автори фейку, лише описаний сценарій можливої пандемії внаслідок природного виникнення і поширення у світових масштабах нового небезпечного вірусу, а не її план.

Немає жодних доказів існування зв’язку між цим сценарієм Фонду Рокфеллера та ініціативою ID2020. Ініціатива ID2020 просуває введення електронних паспортів, зокрема для людей, які мають труднощі із посвідченням особи. Наприклад, біженців, примусово переміщених осіб чи людей без громадянства, які позбавлені доступу до фізичних копій документів, через що не можуть отримати доступ до освіти, охорони здоров’я чи соціальних служб. Більше неправдивих тез про проєкт ID2020 ми спростовували тут.

При цьому Фонд Рокфеллера справді пропонував (ст. 18) ввести ідентифікаційні номери, які могли б містити інформацію про те, чи хвора людина на коронавірус у даний момент, чи має антитіла, а з часом – чи має щеплення від COVID-19. Однак, мета такого проєкту – не контроль за всім людством чи збір генетичної інформації. Ідея в тому, що поки триває розробка та тестування вакцини від коронавірусу, такий ID допоміг би людям, які мають антитіла чи точно не є переносниками вірусу, повернутись до повноцінного соціального життя. Наприклад, відвідувати школи або офіс.

Знову ж, не варто розглядати це як план. Це, скоріше, пропозиція, яка до того ж складна у реалізації – зокрема, через питання безпеки персональних даних.  

Ми також уже спростовували заяви про те, що 50% результатів ПЛР-тестів помилкові. Дослідження показують, що хибно негативні результати можуть бути у від 2% до 33% випадків. Кількість хибно позитивних тестів невідома, приблизні оцінки вказують на цифри від 0,4% до 8% від 0,8% до 4%. Однак, ПЛР-тести залишаються так званим “золотим стандартом”. До того ж ПЛР-тести не збирають ДНК людей: вони призначені саме для визначення РНК вірусу. Про це ми розповідали у відео:  

Тож, немає жодного доведеного зв’язку між ПЛР-тестами, Фондом Рокфеллера та проєктом ID2020, який би підтверджував цю конспірологічну теорію.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний