ФЕЙК: Пару Зеленських зобразили на обкладинці Vogue, як і Гітлера з дружиною в 1939 році

ФЕЙК: Пару Зеленських зобразили на обкладинці Vogue, як і Гітлера з дружиною в 1939 році

28 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
111

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Кремлівські блогери та телеграм-канали поширюють інформацію, нібито на обкладинці британського журналу Vogue у 1939 році зобразили Гітлера та його дружину Єву Браун. Як «доказ» додають фото обкладинки та порівнюють її з випуском Vogue за 2022 рік, на якій зображені Володимир та Олена Зеленські. 

Це — фейк. Насправді журнал Vogue ніколи не публікував обкладинки з Гітлером. 

Скриншот допису

Кремлівська пропаганда постійно намагається знайти вигадану схожість між правлінням Гітлера та Володимира Зеленського. А щоб надати більшої легітимності своїй брехні, фейкороби використовують сфабриковані «докази».

Ідентичні фото обкладинки Vogue із фото Гітлера в 1939 році та пари Зеленських росіяни поширювали в липні 2022 року. Однак ще тоді представник Vogue підтвердив виданню Reuters та Deutsche Welle, що журнал ніколи не публікував обкладинки із Гітлером та його дружиною Євою Браун. 

Крім того, усі обкладинки, які публікувало Vogue, можна переглянути в архіві на офіційному сайті видання. Там також немає зображення Гітлера та Єви Браун.

Фото подружжя Зеленських, яке поширюють росіяни, у липні 2022 року опублікував журнал Vogue. Олена та Володимир Зеленські дали інтерв’ю глянцю, де розповіли зокрема про життя під час війни, шлюб та спільну історію до президентства.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний