ФЕЙК: Пасажир літака сфотографував людину, яка гуляє хмарами в небі | VoxUkraine

ФЕЙК: Пасажир літака сфотографував людину, яка гуляє хмарами в небі

29 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
732

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють світлину з ілюмінатора літака із підписом, що то людина в хмарах або людина, яка гуляє хмарами.

Світлини, які використовують у матеріалах

 

Утім, доказів того, що це людина, немає. А зображене явище – фігуру, схожу на людину, – можна пояснити фізичними процесами. Найімовірніше, на зображенні – шлейфи конденсату з електростанції, що піднімається над низькими хмарами.

Уперше світлина стала популярною онлайн ще в січні 2016 року. Тоді автор фото ірландець Нік О’Доног’ю поділився нею з виданням Joe.ie, згодом її виклали й почали обговорювати на сайті форумів Reddit. Нік О’Доног’ю зазначив, що зробив світлину під час рейсу EasyJet з Австрії в аеропорт Гетвіку біля Лондона.

Кілька користувачів, зокрема один, який представився пілотом літаків, тоді написали, що така фігура могла утворитися внаслідок струменя гарячих газів із труб заводів. Через явище атмосферної конвекції, гарячі струмені повітря (наприклад, вихлопні гази труб) не перемішуються з холодними струменями нижнього шару тропосфери (хмари), тому вони прорвалися вгору. Дві труби поруч, які випускали гаряче повітря в холодну погоду, могли зумовити таку кулясту фігуру над рівнем хмар.

Атмосферна конвекція – це вертикальне переміщення повітря чи вологи. Зазвичай гаряче повітря переміщується знизу догори, не перемішуючись з товщею холодного повітря.

Сам Нік О’Доног’ю в інтерв’ю британському виданню Daily Mail сам заявив, що він не знає, що саме це було. Дослівно він сказав тоді: «Деякі коментарі в соцмережах кажуть, що це було два димарі, і гаряче повітря від них прорвало шар хмар, але я так не думаю, бо вони виглядали занадто близько один до одного. Мабуть, це було просто незвичайне скупчення хмар, але мені було би цікаво почути того, хто розбирається в хмарах, щоб він подивився моє фото й пояснив».

Перевіряючи теорію про шлейфи конденсату, ми натрапили на наступне пояснення.

Рейс Відень-Гатвік проходить над німецьким містом Гроскротценбург, де є вугільна електростанція. 

Маршрут рейсу EZY8952 / U28952 компанії EasyJet та розташування міста Гроскротценбург.

 

Щонайпізніше у 2007 році інші пасажир рейсу Відень-Франкфурт на підході до Франкфурту зробив наступне фото електростанції міста Гроскротценбург.

Фото, зроблене під час рейсу Відень-Франкфурт, на підході до Франкфурту та фото електростанцї міста Гроскротценбург із землі. Бачимо однакову кількість труб.

 

Тому «людину», яка ходить по небу, можна пояснити поєднанням двох шлейфів конденсату з електростанції, яка проривається через низькі хмари, та тінню від цього шлейфу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний