ФЕЙК: Паспорти замінюють на ID-картки, щоб зробити людей рабами | VoxUkraine

ФЕЙК: Паспорти замінюють на ID-картки, щоб зробити людей рабами

22 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
2683

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють повідомлення із ключовою ідеєю про те, що паспорти замінюють на ID-картки для того, щоб відібрати українську землю, оскільки ID-картка – це рабство. У повідомленні доносять, що «їм не важливо, де ви живете», тому інформація про місце реєстрації видається окремою довідкою. Стверджують, що у чипі ID-картки знаходиться неймовірна кількість інформації про людину, до того ж ця інформація буде поповнюватися. У контексті того, що ID-картки видає Державна міграційна служба, звучить риторичне питання «з яких пір ми стали мігрантами на своїй землі». 

Утім, повідомлення базується на хибних твердженнях та маніпуляціях, які розбираємо далі.

Паспорти у вигляді паспортної книжечки та паспортної картки (ID-картки) за юридичною силою ніяк не відрізняються. Тому видача ID-картки не є порушенням закону і, тим паче, спробою управління чи контролю за населенням. 

До безконтактного електронного носія, що міститься в паспорті в формі картки, вноситься вичерпний перелік інформації

  • інформація, яку видно на самій картці (назва держави; назва документа; ім’я особи; стать; громадянство; дата народження; унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі; номер документа; дата закінчення строку дії документа; дата видачі документа; уповноважений суб’єкт, що видав документ (код); місце народження; відцифрований образ обличчя особи; відцифрований підпис особи).
  • додаткова змінна інформація (про місце проживання, про народження дітей, про шлюб і розірвання шлюбу, про зміну імені, у разі наявності – інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків).
  • біометричні дані, параметри особи (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи, відцифровані відбитки пальців рук (за згодою особи);
  • засоби електронного цифрового підпису (у разі оформлення паспорта особі, яка досягла 18-річного віку) та засоби шифрування в порядку, встановленому законодавством.

Щодо окремої довідки із підтвердженням місця реєстрації, то її наявність – суто технічне питання. Оскільки не всюди є обладнання, щоб «прочитати» інформацію, записану на безконтактному електронному носії ID-картки, вирішили видавати паперову довідку із «пропискою», допоки не забезпечать наявність відповідних пристроїв.

Нині паспорт видається у формі картки. Паспорти у формі книжечки також залишаються дійсними, якщо вони не пошкоджені та містять актуальну інформацію. 

Якщо людина має паспорт у формі книжечки та хоче його залишити, змінюючи фото після досягнення 25 чи 45 років, важливо вчасно (протягом місяця) подати заяву для вклеювання фото. Пізніше це також можливо, але вже за рішенням суду

У широкому розумінні слова «міграція» означає як переселення в іншу країну, так і переселення в межах однієї країни. Оскільки питання реєстрації фізичних осіб та громадянства – це складові міграційного обліку, наявність Державної міграційної служби у складі Міністерства внутрішніх справ – цілком логічне явище.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний