ФЕЙК: Перелік ліків для профілактики нового коронавірусу | VoxUkraine

ФЕЙК: Перелік ліків для профілактики нового коронавірусу

22 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
7788

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

Ще на початку березня у мережі поширювали інструкцію по боротьбі з новим коронавірусом. Зокрема,  для профілактики COVID-19 рекомендується пити на вибір Аміксин, Сельтавір, Арбівір або Імустат, а також споживати вітамін C у великих дозах — 500-1000 мг в день.

Не слід вірити цим рекомендаціям. Немає жодного підтвердження тому, що перелічені препарати або великі дози вітаміну C захистять від нового коронавірусу.

Про те, що медикаменти на основі уміфеновіра, такі як Арбівір та Імустат, здатні лікувати або попередити COVID-19 заговорили, коли Китай випустив план діагностики і лікування коронавірусної пневмонії. У ньому був противовірусний препарат Арбідол, аналог цих медикаментів. Як з’ясувалося пізніше, Арбідолом ще не лікують — його тільки тестують для лікування. І він наразі не показав ефективності у лікуванні COVID-19. Така ж ситуація з Аміксином — наразі МОЗ лише видало дозвіл на клінічні випробування цього препарату для лікування COVID-19.

Також немає підтвердження, що препарати на основі озельтамивіру —  Сельтавір або його аналог Таміфлю, здатні вберегти від нового коронавірусу. 

Тривалий прийом великих доз вітаміну C не тільки не допоможе при профілактиці COVID-19, а й може нашкодити здоров’ю.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний