ФЕЙК: Під час візиту Байдена до Києва, у місті була навчальна тривога

ФЕЙК: Під час візиту Байдена до Києва, у місті була навчальна тривога

27 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
380

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що в Києві під час візиту Байдена була навчальна, а не справжня тривога. Про це нібито йшлося у смс-повідомленні, яке розсилали жителям Києва. 

Насправді ж повітряна тривога була оголошена по всій країні через активність літака Міг-31К вкс рф. 

Фото повідомлення про нібито «навчальну» повітряну тривогу 20 лютого

Моніторингова група «Беларускі Гаюн» повідомила про зліт Міг-31К з аеродрому Мачулищі о 11:30 20 лютого 2022 року. О 13:25 група повідомила про посадку цього ж літака на той самий аеродром. 

Даний тип літаків є небезпечним, оскільки може бути озброєний ракетами Х-47м2 «Кинжал», яку ППО України поки що не може перехопити. У випадку злету носія цих ракет повітряну тривогу оголошують по всій території України. 

20 лютого повітряну тривогу на території всієї країни оголосили о 11:35, а відбій настав о 13:06.  За словами речника командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, якраз у цей час літак Міг-31К перебував у повітрі. 

Відправником повідомлення про «навчальну» тривогу у Києві вказано «iGov». Під такою назвою діє волонтерський проєкт порталу державних послуг «iGov». Його мета — боротьба з корупцією в Україні та вдосконалення бізнес-процесів в державних органах. Послуги розсилки повідомлень щодо інформації про тривоги проєкт не надає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний