ФЕЙК: Під Лисичанськом російські війська знищили диверсійно-розвідувальну групу «Грузинського легіону»

ФЕЙК: Під Лисичанськом російські війська знищили диверсійно-розвідувальну групу «Грузинського легіону»

20 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
921

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Низка російських ЗМІ поширюють інформацію про нібито знищення армією рф диверсійно-розвідувальної групи «Грузинського легіону».  У публікаціях стверджують, що сутичка відбулася 26 червня під Лисичанськом.

Проте це фейк: «Грузинський легіон» не перебував під Лисичанськом і не мав втрат у цей період.

Скриншот публікації

В інтерв’ю радіо «Эхо Кавказа» (проєкту «Радіо Свобода»), командир формування Мамука Мамулашвілі зазначив, що жоден грузинський боєць чи член «Грузинського легіону» під Лисичанськом у той час не перебував.

Крім того, на офіційній фейсбук-сторінці «Грузинського легіону»  немає інформації  про втрати станом на 26 червня. Серед загиблих в останній час: бійці легіону Олег та Дмитро Зібери (28 травня), інструктор формування Таліта До Вале (5 липня).

Незалежні фактчекери з грузинського проєкту ​​«Факт-Метр» також спростовували цей фейк. Вони зазначають, що рф вже поширювала дезінформацію про загибель бійців із Грузії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний