ФЕЙК: ПЛР-тести видають грип за COVID-19 – дослідження | VoxUkraine

ФЕЙК: ПЛР-тести видають грип за COVID-19 – дослідження

26 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
886

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють дописи про те, що недавні дослідження вчених показали ніби ПЛР-тести сприймають віруси грипу типів А та B як COVID-19.

Зображення, яке поширюють у Facebook

 

Але це – неправда. Далі пояснюємо чому.

Дослідження, яке нібито підтверджує нездатність ПЛР-тестів розрізняти грип та COVID-19 провела Долорес Кехілл – вчена-генетик і голова Ірландської партії свободи ультраправого спрямування. Про це повідомляли деякі медіа та російський Телеграм-канал групи QAnon, серед прихильників якої поширюються чисельні теорії змови

Сама вчена не публікувала результатів свого дослідженні і вони не були верифіковані науковою спільнотою. Також, Кехілл неодноразово помічали в розповсюдженні неправдивої інформації. Через чисельні антинаукові заяви, її попросили покинути науковий комітет ЄС.  

Вчена також поширювала фейки, порівняннюючи коронавірус та грип. Його вже спростовували незалежні фактчекери з Reuters. Вони ж спростували і твердження про те, що ПЛР-тести фіксують грип як COVID-19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний