Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У Facebook поширюють відео, де нібито зображено, що ПЛР-тести створюють радіаційне випромінювання.
Скриншот відео, що поширюють у Facebook
Утім зображене у відео не означає, що ПЛР-тести радіоактивні.
До Facebook відео потрапило з TikTok, однак через низьку якість зображення нам не вдалося встановити першоджерело відео. Найімовірніше, фейк з’явився в грудні 2021 року в німецькомовному сегменті соціальних мереж. Про нього раніше писав ресурс Mimikama.
Радіаційне випромінювання можна виміряти за допомогою лічильника Гейгера. Однак зображений на відео пристрій — це не лічильник Гейгера. Нижче наводимо кілька видів лічильників Гейгера. Жоден із них не схожий на пристрій у відео.
Натомість зображений у відео пристрій — це, найімовірніше, детектор електромагнітного поля. Про це свідчить схоже розташування індикатора “Alarm” та червоної кнопки на пристрої зліва.
Детектор електромагнітного випромінювання реагує на ПЛР-тест, коли його дістають із пробірки та вставляють назад, через силу тертя.
Раніше ми спростовували схожий фейк про те, що ПЛР-тести нібито містять радіоактивні метали.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний