ФЕЙК: Польоти над містом Мекка заборонені через магнітне поле, що може збити навігацію

ФЕЙК: Польоти над містом Мекка заборонені через магнітне поле, що може збити навігацію

23 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
738

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що польоти над Каабою в Мецці заборонені нібито через магнітне поле, яке може збити навігацію. Також заявляють про те, що літаки не здійснюють польоти над полюсами Землі через магнітне випромінювання, яке може негативно вплинути на навігаційні прилади літака. Додають, що літакам також нібито заборонено літати над Антарктидою.   

Скриншот допису

Однак, це – неправда. Раніше cхожий фейк спростували незалежні фактчекери з AFP fact checking.

Жюльєн Обер (Julien Aubert), старший дослідник геологічної гідродинаміки в Інституті фізики земної кулі в Парижі (Institut de Physique du Globe de Paris, IPGP), сказав, що джерело магнітного поля планети знаходиться у земній кулі, зокрема, у рідкому ядрі. 

Магнетизм – це силове поле, яке відноситься до будь-якого намагніченого об’єкта. 

За словами Жюльєна Обера, магнітні аномалії дійсно існують на Землі, але, незважаючи на масштабне картографування та вимірювання, вчені не виявили подібних явищ у Мецці. Магнітні порушення не заважають літаку здійснювати політ. Вони можуть щонайбільше заклинити компас, літаки ж використовують більш сучасні системи геолокації. 

Авіаційні експерти повідомили AFP, що польоти над Меккою, священним містом Саудівської Аравії, заборонені з релігійних причин. 

Національна спілка пілотів авіаліній Франції (Le Syndicat National des Pilotes de Ligne, SNPL) заявила, що заборона польотів була виправдана владою Саудівської Аравії з ідеологічних причин і поваги до Кааби (невелика святиня у центрі Священної Мечеті у Мецці, яку мусульмани вважають найбільш священним місцем на Землі). Оскільки Мекку вважають священним, у місто дозволяється в’їжджати лише мусульманам. Заборона стосується і повітряного простору над Меккою, додали у SNPL.

Однак, існують деякі винятки: іноді вертольотам дозволяється пролітати над містом. На фото AFP зображено фотожурналіста у вертольоті, який летить над Міною біля Мекки. 

Фотожурналіст пролітає біля Мекки, 13 вересня 2016 року

Deutsche Welle та міжнародний арабський новинний канал Al Arabiya розповідали про вертольоти, що кружляють навколо Мекки для контролю безпеки паломників.

Літаки здійснюють польоти над полюсами Землі. Попри те, що у дописах стверджують, нібито літаки не літають над Антарктидою – тобто, Південним полюсом – наприклад, австралійська авіакомпанія Quantas здійснює 12-годинні оглядові польоти над Антарктидою. Найближчий рейс із Брісбену, Австралія, заплановано на 28 листопада 2021 року. 

Літають і над Північним полюсом, тобто над Арктикою. Boeing 777-200LR – перший Літак компанії Emirates Airline, який летів з Дубая до Сан-Франциско через Північний полюс. Протягом десятиліть маршрути через Північний полюс майже не виконувалися, частково через холодну війну. Але вже у 2007 році компанія United Airlines здійснила більш ніж 1400 польотів по полярним маршрутам. 

Із 2011 року дозволено здійснювати комерційні польоти над Арктикою. Маршрут “Швидкий шлях Санти” (“Santa’s short cut”) дозволяє здійснювати польоти з Великобританії на тихоокеанські острови через Північний полюс. Заборона на польоти через Арктику для двореактивних літаків діяла через потенційну відмову двигуна літака та розгерметизацію до 2011 року. 

Літакам дійсно заборонено пролітати над Всесвітнім центром відпочинку Волта Діснея в Орландо та Діснейлендом у місті Анахайм, Каліфорнія, з 27 жовтня 2014 року. Виняток становлять повітряні судна, які використовують Міністерство оборони США та правоохоронні органи або повітряні судна швидкої допомоги.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний