ФЕЙК: Польща не пропустила російські літаки з гуманітарною допомогою для Італії | VoxUkraine

ФЕЙК: Польща не пропустила російські літаки з гуманітарною допомогою для Італії

28 Квітня 2020
FacebookTwitterTelegram
524

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Наприкінці березня у російських ЗМІ з’явилася новина про закриття Польщею повітряного простору для літаків гуманітарної місії РФ. 

Польща спростовує цю інформацію та звинувачує російські ЗМІ і чиновників у поширенні дезінформації. Польща не могла дозволити чи не дозволити літакам РФ перетнути її повітряний простір, оскільки запиту на перетин просто не було.

24 березня великі російські ЗМІ: «Московский комсомолец», «Комсомольская правда», «Новые известия», розповсюдили новину про те, що Польща не пропустила російські літаки ІЛ-76 з гуманітарною допомогою для Італії. Також вони процитували твіт сенатора РФ від Пермського краю — Олексія Пушкова, який засудив Польщу та закликав ні в чому не йти їй на зустріч. Вже за декілька годин твіт сенатора було видалено однак дописи з засудженням дій Польщі продовжили з’являтися. Так, схожий пост опублікував на свої сторінці екс прем’єр-міністр України —  Микола Азаров.

Однак вже 25 березня Польське посольство у Москві у офіційному комюніке спростувало новину про “закриття” повітряного простору. Посольство відмітило, що російська сторона не зверталася до польської сторони з запитом на здійснення польоту російських військових літаків над територією Польщі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний